VI Marszem Pamięci uczcili zamordowanych w Chełmnie

0
187

W Lesie Rzuchowskim na terenie Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, wczoraj, w południe, odbył się VI Marsz Pamięci ku czci Ofiar Holokaustu. Jak każdego roku, uroczystość miała na celu upamiętnienie 200.000 Żydów zamordowanych w pierwszym niemieckim obozie zagłady, przywiezionych z gett Kraju Warty, a także Niemiec, Austrii, Czech, Luksemburga, oraz Romów. Marsz to również świadectwo pamięci o dzieciach z Polski i Czech, jeńcach radzieckich i nieznanych Polakach.

W wydarzeniu udział wzięły delegacje z gminy Dąbie, innych samorządów, władze powiatu oraz zaproszonych gości, wśród których nie brakło przedstawicieli wielu instytucji kultury, stowarzyszeń i organizacji z całego powiatu. Hołd pomordowanym oddała również młodzież ze szkół średnich i gimnazjalnych z ziemi kolskiej.

źródło i zdjęcia: Urząd Miasta w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here