Uroczyste otwarcie przebudowanej alei 1 Maja w Kłodawie

0
125

Zakończyła się ważna dla Kłodawy inwestycja, która trwała od sierpnia 2019 roku, gdy gmina złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy al. 1 Maja w Kłodawie. W grudniu 2019 roku ogłoszono listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, na której zadanie zostało ujęte. Otrzymane dofinansowanie wyniosło 1 299 760 zł. W maju 2020 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony na realizację przedsięwzięcia, w ramach którego została wybrana firma z ceną ofertową w wysokości 1 939 990 zł. W ramach przebudowy powstało:

– 730 metrów nowej nawierzchni asfaltowej,

– 649 metrów nowego chodnika,

– 669 metrów nowej ścieżki pieszo-rowerowej,

– 16 nowych słupów wraz z lampami typu LED

Zakład Wodociągów w Kanalizacji w Kłodawie, na podstawie porozumienia, wykonał zadanie polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w al. 1 Maja, dzięki czemu powstało:

– 900 metrów sieci kanalizacji sanitarnej,

– 600 metrów nowej sieci wodociągowej,

– 5 nowych hydrantów zabezpieczających cele przeciwpożarowe,

– 5 przejść kanalizacyjnych na przyszłe tereny mieszkaniowe i inwestycyjne,

– 160 metrów kanalizacji sanitarnej w przedłużeniu ul. Barbary.

Zadanie to zostało sfinansowane kwotą 160 000 zł ze środków budżetu gminy. Gmina ze środków własnych, przy współpracy ze Spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, wymieniła na nowe 16 sztuk słupów wraz z lampami LED.

Przedsięwzięcia zostały przypieczętowane uroczystym przecięciem wstęgi, w którym udział wzięli m.in. wicewojewoda Aneta Niestrawska, poseł Leszek Galemba, burmistrz Kłodawy Piotr Michalak oraz przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego.

źródło i zdjęcia: UMiG w Kłodawie