Umowa podpisana. Rusza budowa sali sportowej przy ZST w Kole

0
130

Samorządowcy Powiatu Kolskiego podpisali z wykonawcą robót budowlanych umowę na realizację zadań polegających na rozbudowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym oraz na remont sal gimnastycznych z infrastrukturą towarzyszącą w tej placówce oświatowej. Całkowita wartość robót wynosi 4 796 066,58 złotych, z czego 3 000 000 złotych stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jakie Powiat Kolski otrzymał na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Kole o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym.

Czytaj także: 10,3 mln złotych dla samorządów powiatu kolskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Na drugie zadanie – remont istniejących pomieszczeń, czyli sali sportowej, salki fitness oraz pomieszczeń socjalnych, Powiat Kolski, nieco ponad milion złotych wyłoży z własnego budżetu, aczkolwiek samorządowcy starają się na ten cel także pozyskać wsparcie środkami rządowymi.

W założeniach jest, że nowy obiekt sportowy będzie miał wymiary areny sportowej 12 metrów na 24 metry. Dobudowana kubatura stanowić będzie odrębną część funkcjonalno-użytkową. Sala gimnastyczna z istniejącym budynkiem połączona będzie łącznikiem, a obiekt sportowy dostosowany zostanie dla osób niepełnosprawnych. Zakończenie inwestycji przewidziane jest w maju 2022 roku. Świadkami sygnowania umowy z wykonawcą byli poseł Leszek Galemba, dyrektor ZST w Kole Katarzyna Poronin oraz osoby zaproszone z ramienia placówki i samorządu powiatowego.

źródło i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kole