W Kole i Kłodawie upamiętnili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

0
104
Fotoram io-11-1

Samorządowcy, przedstawiciele organizacji, instytucji oraz służb mundurowych z terenu powiatu kolskiego upamiętnili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Co prawda, tradycyjne uroczystości z odziałem pocztów sztandarowych, orkiestr i mieszkańców, jakie przed pandemią miały miejsce w Kole oraz gminach powiatu kolskiego, dziś się nie odbyły, ale delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji, stowarzyszeń i partii politycznych oddały hołd patriotom.

W Kole wiązanki pod tablicą znajdującą się na ścianie kolskiej fary złożyli m.in. poseł na Sejm RP Leszek Galemba, starosta Robert Kropidłowski oraz burmistrz Koła Krzysztof Witkowski. Po złożeniu kwiatów delegacje udały się na mszę świętą w intencji ojczyzny, podczas której homilię wygłosił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kan. Eugeniusz Strzech.

W Kłodawie natomiast skromne uroczystości odbyły się przed pomnikiem na placu Wolności. W kameralnej uroczystości uczestniczyli wicewojewoda Aneta Niestrawska oraz wiceburmistrz Katarzyna Hamiga, którym towarzyszyli m.in. radni powiatowi z terenu gminy Kłodawa i druhowie OSP w Kłodawie.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Miasta i Gminy Kłodawa

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here