Uczniowie z Brdowa zdobyli brązowy medal!

0
422

Uczniowie brdowskiej szkoły, reprezentujący barwy MKS „Brdów” zdobyli brązowy medal w regatach wioślarskich na torze Brdyujście w Bydgoszczy.

Zdobyli brązowy medal na dystansie 1500 metrów!

Dziewczęta w czwórce podwójnej, ze sternikiem, w składzie Karolina Strybel, Aleksandra Junkiert, Weronika Pokrywczyńska, Eliza Sompolska i sternik Norbert Sompolski, zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy na dystansie 1500 metrów. Brawo również dla Oskara Junkierta za pierwszy start na jedynce. Na jedynce wystartował także Patryk Junkiert.
Zawodników przygotował nauczyciel wychowania fizycznego i trener, Bartosz Mikołajczyk. – Nawet zmiana składu w ostatnich chwili ze względu na problemy zdrowotne jednej z zawodniczek pokazuje, że możemy walczyć o medale i to już podczas inauguracji sezonu. Jestem również zadowolony z występu chłopców, którzy startowali na jedynkach i dali z siebie wszystko. Gratuluję wszystkim zawodnikom za walkę do samego końca – powiedział Bartosz Mikołajczyk, prezes MKS „Brdów” – Byłem na zawodach w Bydgoszczy i obserwowałem zmagania naszych uczniów. Jestem z nich bardzo dumny. Sezon zimowy bym pełen medali i pucharów, a po dzisiejszych regatach widać chęć walki i determinację do zdobywania kolejnych medali na wodzie. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia na następnych zawodach –dodał Dariusz Racinowski, dyrektor szkoły w Brdowie.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”

Więcej o wioślarzach z Brdowa czytaj tutaj!