Powiatowy Dzień Strażaka w Brdowie [FOTO]

0
578

Powiatowy Dzień Strażaka odbył się w Brdowie. Pogoda nieco popsuła plany organizatorom, którzy chcieli, by uroczystości przebiegły na placu przy brdowskim klasztorze. Ale mimo że się nie udało, to i tak byli zadowoleni, bo deszcz poprawi sytuację w przyrodzie. Ogromna susza dawała się bowiem ratownikom we znaki i była powodem licznych akcji gaśniczych przede wszystkim na terenach leśnych. Ciesząc się zatem z deszczu, druhowie zgromadzili się w sali klasztornej i tam wysłuchali przemówień zaproszonych gości, gratulacji i życzeń, a także odebrali medale, odznaczenia i stopnie awansu zawodowego.

Powiatowy Dzień Strażaka z odznaczeniami

Wśród wyróżnionych znalazły się m. in. OSP Budki Nowe i Umień, które otrzymały Złoty Znak Związku. Złoty Znak Związku OSP RP odebrał także ks. Idzi Piasecki, wójt gminy Babiak Wojciech Chojnowski został odznaczany Złotym Medalem dla Zasługi dla Pożarnictwa, a dh Tadeusz Jamruszka Odznaką Honorową Semper Vigilant.

O to, by pięknie wybrzmiał hymn świętego Floriana zadbała Miejska Orkiestra Dęta OSP w Kole, a o podniebienia gości druhowie OSP Koło nad Wartą, którzy przygotowali wyśmienitą strażacką grochówkę.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystości w Brdowie

Więcej informacji o jednostkach OSP z powiatu kolskiego znajdziesz tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here