Trwa remont oddziału chirurgicznego kolskiego szpitala

0
229

Trwają prace związane z remontem oddziału chirurgicznego kolskiego szpitala. Na jego przebudowę wraz z wyposażeniem przeznaczone zostały środki w wysokości 4 509 900 złotych. Na kwotę tę składają się dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 1 200 000 złotych oraz dotacja ze środków Powiatu Kolskiego w kwocie 3 309 900 złotych. – Istniejący oddział chirurgii SP ZOZ-u w Kole na stałe jest wpięty w infrastrukturę szpitala. Zajmowana przez oddział powierzchnia jest wystarczająca, natomiast warunki bytowe nie spełniają oczekiwań pacjentów, jak również nie spełniają wymogów normatywnych. Dzięki realizowanej inwestycji uda się dokonać wielu zmian w tym zakresie. Przebudowa oddziału chirurgii oraz uzupełnienie wyposażenia podniesie walory estetyczne oraz funkcjonalne. W szczególności jednak nasza inwestycja ma zapewnić spełnienie wymogów wynikających ze standardów, zarówno krajowych, jak i europejskich – powiedział starosta kolski Robert Kropidłowski.Zmiany dokonane w trakcie przebudowy w znaczący sposób podniosą standard oraz warunki pobytu pacjentów w trakcie hospitalizacji. Każda z sal chorych posiadać będzie węzeł sanitarny pozbawiony barier architektonicznych i urządzony z dbałością o pacjentów niepełnosprawnych. Jak wiemy, małe sale chorych zapewnią pacjentom większą intymność w trakcie pobytu. Zmiany dokonane w trakcie przebudowy spowodują zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych udzielanych w nowoczesnych warunkach i o wyższym standardzie. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu zadowolenia pacjenta – dodała dyrektor SP ZOZ-u w Kole Iwona Wiśniewska.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kole

Powierzchnia przebudowywanego oddziału wynosi 1 378 metrów kwadratowych. Na oddziale będą sale maksymalnie 4-osobowe. Łóżek łącznie będzie 45. Odstępy między nimi zapewnią swobodny dostęp z trzech stron. Oprócz węzłów sanitarnych przy każdej sali chorych, powstanie dodatkowa jedna łazienka, specjalna dla osób niepełnosprawnych. Będzie można do niej swobodnie wjechać wózkiem i przeprowadzić zabiegi higieniczne osobie nieporuszającej się samodzielnie.

Remont oddziału ma się zakończyć w styczniu 2021 roku. Aktualnie, na czas prowadzonych robót modernizacyjnych, oddział chirurgii zorganizowany został w starej lokalizacji bloku operacyjnego, który w czerwcu br. został przeniesiony do nowej przestrzeni, oddanej do użytku po rozbudowie lecznicy.

Czytaj także: Blok operacyjny gotowy. 1,2 mln złotych na remont oddziału chirurgicznego