Szkoła Podstawowa w Dąbiu świętowała 100. jubileusz! [FOTO]

0
817

100 lat ma Szkoła Podstawowa w Dąbiu! Z tej okazji odbyło się wiele okolicznościowych imprez i przedsięwzięć, a ich zwieńczeniem były dwudniowe obchody, które wypełniły wspomnienia, gratulacje i życzenia zaproszonych gości, występy uczniów, koncerty gwiazd, a także warsztaty muzyczne z Mietkiem Szcześniakiem.

O historii szkoły na przestrzeni wieku, w swoim przemówieniu mówił dr Piotr Wąsowicz. Ale dzieje SP w Dąbiu znalazły swoje odzwierciedlenie także w utworzeniu Klasy Pokoleń, w której zgromadzono zabytkowe eksponaty, wykorzystywane w edukacji na przestrzeni dziesięcioleci. Społeczność szkolna zadbała także o przygotowanie tablic z archiwalnymi fotografiami, na których odwiedzający mogli szukać znajomych i członków rodziny.

Główne jubileuszowe obchody zapoczątkowała msza święta, po której można było zwiedzać szkołę, a następnie w humorystycznym spektaklu wystąpili uczniowie. Były też gratulacje składanych szkolnej społeczności na ręce dyrektor, Bożeny Wybrańskiej przez wielu zaproszonych gości oraz przemówienie z życzeniami kolejnego szczęśliwego wieku działalności.

Na koniec pierwszego dnia świętowania przez publicznością wystąpił kwartet smyczkowy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus oraz wirtuoz gitary, absolwent SP w Dąbiu, Robert Horna.

Kolejny dzień natomiast stał pod hasłem warsztatów muzycznych dla uczniów szkoły pod kierunkiem Mietka Szcześniaka oraz jego koncertu, który zaplanowano na godzinę 17.00.

Poniżej galeria zdjęć z obchodów. Zapraszamy do obejrzenia.