Szkoła Podstawowa w Dąbiu świętowała 100. jubileusz! [FOTO]

0
630

100 lat ma Szkoła Podstawowa w Dąbiu! Z tej okazji odbyło się wiele okolicznościowych imprez i przedsięwzięć, a ich zwieńczeniem były dwudniowe obchody, które wypełniły wspomnienia, gratulacje i życzenia zaproszonych gości, występy uczniów, koncerty gwiazd, a także warsztaty muzyczne z Mietkiem Szcześniakiem.

O historii szkoły na przestrzeni wieku, w swoim przemówieniu mówił dr Piotr Wąsowicz. Ale dzieje SP w Dąbiu znalazły swoje odzwierciedlenie także w utworzeniu Klasy Pokoleń, w której zgromadzono zabytkowe eksponaty, wykorzystywane w edukacji na przestrzeni dziesięcioleci. Społeczność szkolna zadbała także o przygotowanie tablic z archiwalnymi fotografiami, na których odwiedzający mogli szukać znajomych i członków rodziny.

Główne jubileuszowe obchody zapoczątkowała msza święta, po której można było zwiedzać szkołę, a następnie w humorystycznym spektaklu wystąpili uczniowie. Były też gratulacje składanych szkolnej społeczności na ręce dyrektor, Bożeny Wybrańskiej przez wielu zaproszonych gości oraz przemówienie z życzeniami kolejnego szczęśliwego wieku działalności.

Na koniec pierwszego dnia świętowania przez publicznością wystąpił kwartet smyczkowy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus oraz wirtuoz gitary, absolwent SP w Dąbiu, Robert Horna.

Kolejny dzień natomiast stał pod hasłem warsztatów muzycznych dla uczniów szkoły pod kierunkiem Mietka Szcześniaka oraz jego koncertu, który zaplanowano na godzinę 17.00.

Poniżej galeria zdjęć z obchodów. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here