Rynek jabłek, produkcja książek i nie tylko w Szkole Podstawowej w Powierciu [FOTO]

0
376

Miniony tydzień, 17 uczniom Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu upłynął pod hasłem „Ferii z ekonomią”. Taki tytuł nosiły bowiem warsztaty edukacyjne, których realizatorem były Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Narodowy Bank Polski.

Warsztaty prowadzili nauczyciel Bogumił Walczak oraz student prawa gospodarczego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, Maciej Cichocki.

Zajęcia były bardzo zróżnicowane. – Byliśmy u przedsiębiorcy w Kłodawie, gdzie mogliśmy zapoznać się ze strukturą firmy i sposobem zarządzania nią. Kolejny dzień upłynął na zajęciach w szkole pod hasłem „Rynek jabłek”, polegających na umiejętności przeprowadzania transakcji handlowych w konkretnej sytuacji finansowej. Przy okazji uczyliśmy się podstawowych pojęć ekonomicznych, takich jak popyt, podaż, barter itp. Gry tematycznie związane z handlem i wytwarzaniem towarów wspomagane były filmami edukacyjnymi. Sporą atrakcją był też wyjazd do banku w Koninie, gdzie uczniowie poznawali tajniki finansów oraz m.in. mieli okazję poćwiczyć rozpoznawanie fałszywych banknotów – poinformował Bogumił Walczak.

Wiele emocji dostarczyły uczniom także zaproponowane zabawy, m.in. w wytwarzanie zabawek oraz produkcję książek, tak by proces ich powstania był najtańszy, a dochód ze sprzedaży jak najwyższy, zachowując przy tym wymaganą jakość.

Młodzież niesamowicie zaangażowała się w powierzone im zadania. Widać, było współdziałanie w ramach grupy, aktywność, kreatywność i pomysłowość nastolatków, którzy chętnie brali udział w zabawach. Jak się jednak okazało, nie wszystkim ekonomia już na tym etapie jej zgłębiania przypadła do gustu i zapewne nie z nią zwiążą swoje dorosłe zawodowe życie, ale i tak – jak przyznali – tydzień spędzony na warsztatach bardzo im się podobał.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki od głównego organizatora zajęć „Ferie z ekonomią”. Podziękowali też prowadzącym za ciekawe zajęcia i wspaniałą atmosferę.

Integralną częścią warsztatów był blog prowadzony przez dwie uczennice, Klaudię Świętoń i Karolinę Rosiak.

Czytaj także: Szkoły przygotowują się do zimowej przerwy. W Powierciu odbędą się „Ferie z ekonomią”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here