Rymowanka ucznia brdowskiej szkoły nagrodzona przez policjantów

0
105
72142431_2258230711134439_1026666959506243584_n

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych, dziś, tj. 9 października, gościli policjanci z komendy Powiatowej Policji w Kole. Na uroczystym apelu z udziałem uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej, nauczycieli i dyrektora szkoły przeprowadzono pogadankę związaną z prawidłowym poruszaniem się uczniów po drogach publicznych. Prowadzący ją st. asp. Mariusz Rumiejowski i sierż. Dorota Szczyżańska z Wydziału Prewencji KPP w Kole pokazali uczniom filmik związany z konsekwencjami nienoszenia kamizelek odblaskowych i odblasków przez dzieci i uczniów podczas poruszania się po drogach. Przypomnieli też o obowiązku stosowania ich dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu na drogach. Na koniec naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole kom. Michał Pawlak wręczył uczniowi Pawłowi Tomankiewiczowi dyplom Komendy Głównej Policji w Warszawie za napisanie rymowanki dotyczącej odblasków.

Uczniowie brdowskiej szkoły w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w konkursie na rymowankę zorganizowany przez Komendę Główną Policji. Paweł Tomankiewicz znalazł się w gronie finalistów tego konkursu. Oprócz dyplomu uczeń otrzymał kamizelę odblaskową. Dyrektor szkoły, Dariusz Racinowski, pogratulował laureatowi konkursu oraz podziękował policjantom z KPP w Kole za wizytę. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali od gości plany lekcji z ważnymi numerami telefonów.

Wyróżniona rymowanka Pawła: „Noś znaczki odblaskowe, aby chronić swoje zdrowie. One służą ci pomocą, żebyś był widoczny nocą”.

źródło i zdjęcia: SP w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here