W Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych, dziś, tj. 9 października, gościli policjanci z komendy Powiatowej Policji w Kole. Na uroczystym apelu z udziałem uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej, nauczycieli i dyrektora szkoły przeprowadzono pogadankę związaną z prawidłowym poruszaniem się uczniów po drogach publicznych. Prowadzący ją st. asp. Mariusz Rumiejowski i sierż. Dorota Szczyżańska z Wydziału Prewencji KPP w Kole pokazali uczniom filmik związany z konsekwencjami nienoszenia kamizelek odblaskowych i odblasków przez dzieci i uczniów podczas poruszania się po drogach. Przypomnieli też o obowiązku stosowania ich dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu na drogach. Na koniec naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole kom. Michał Pawlak wręczył uczniowi Pawłowi Tomankiewiczowi dyplom Komendy Głównej Policji w Warszawie za napisanie rymowanki dotyczącej odblasków.
Uczniowie brdowskiej szkoły w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w konkursie na rymowankę zorganizowany przez Komendę Główną Policji. Paweł Tomankiewicz znalazł się w gronie finalistów tego konkursu. Oprócz dyplomu uczeń otrzymał kamizelę odblaskową. Dyrektor szkoły, Dariusz Racinowski, pogratulował laureatowi konkursu oraz podziękował policjantom z KPP w Kole za wizytę. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali od gości plany lekcji z ważnymi numerami telefonów.
Wyróżniona rymowanka Pawła: „Noś znaczki odblaskowe, aby chronić swoje zdrowie. One służą ci pomocą, żebyś był widoczny nocą”.
źródło i zdjęcia: SP w Brdowie