Radni gminy Koło zabezpieczyli ponad 500.000 zł na przebudowę drogi Powiercie Kolonia – Leśnica

0
354
Przy okazji uchwalania budżetu gminy Koło na 2019 rok, na forum lokalnego samorządu dyskutowana była uchwała odnośnie zabezpieczenia w budżecie gminy środków na realizację inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 3403P na odcinku Powiercie Kolonia-Leśnica. Chodzi o 548.000 zł, która byłaby wkładem gminy Koło w przedsięwzięcie, które będzie realizować Powiat Kolski. A mowa o trakcie, którego przebudowa jest od dłuższego czasu planowana. Dotyczy odcinka, który jest intensywnie uczęszczany, a który ma być modernizowany przy znacznym udziale środków pochodzących z budżetu województwa wielkopolskiego. Z informacją o tym, że zadanie będzie dofinansowane, w październiku 2018 roku, do Koła przyjechał wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann. Wówczas w ratuszu padła informacja, iż na 860-metrowy odcinek do cmentarza ma zostać skierowanych ponad milion złotych dotacji.
Samorządowcy gminy Koło mają zatem nadzieję, że zadanie będzie realizowane, i stąd po informacji od samorządowców powiatowych, w swoim budżecie zabezpieczyli na ten cel wspomnianą sumę nieco ponad pół miliona złotych.
W odniesieniu jednak do pojawiających się pogłosek, że dotacja – ze względu na odległe miejsce na liście przedsięwzięć do dofinansowania – padły pytania, co się stanie ze środkami, jeżeli realizacja zadania nie dojdzie do skutku. Z wyjaśnień skarbnik gminy Ilony Majewskiej radni dowiedzieli się, że gdyby tak się stało, wówczas kwotę tę będą mogli przeznaczyć na inny majątkowy cel.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here