W gminie Babiak będą szkolić także o trollingu i złośliwym oprogramowaniu

0
87
Gmina Babiak w roku 2019 realizuje projekt szkoleniowy z udziałem środków unijnych pt. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego”. Celem projektu jest zaznajomienie 252 mieszkańców Gminy Babiak w wieku powyżej 25. roku życia z funkcjonowaniem mediów społecznościowych. Każdy z uczestników odbędzie szkolenie z zakresu prowadzenia profilu na Facebooku, You Tube, Twitterze, prowadzenie rozmów przez Internet (wideo rozmowy, rozmowy grupowe, w mediach społecznościowych), rozumienie zjawisk i zagadnień dotyczących tzw. fake news, hate, ochrony wizerunku osób oraz prawa autorskiego, trollingu, ochrony komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem.
Szkolenie potrwa 2 dni po 8 godzin. Prawdopodobnie szkolenia odbędą się w dni wolne od pracy, tj. w soboty i niedziele. Realizacja szkolenia przypadnie na okres między marcem a listopadem 2019 roku. Planuje się, aby miejscem szkolenia były najbliższe mieszkańcom świetlice, szkoły czy inne obiekty użyteczności publicznej.
Organizator zapewnia materiały szkoleniowe oraz posiłek regeneracyjny. Chętni proszeni są o zapisywanie się na listy u sołtysów bądź w Urzędzie Gminy w sekretariacie pod nr tel. 63 2711071. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu mają osoby zamieszkujące Gminę Babiak.
źródło i plakat: Urząd Gminy w Babiaku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here