Puchar Polski dla Maratończyka Koło!

0
351

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole, wczoraj, tj. 21 kwietnia br., został rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski w Quatro-Korfballu (czteroosobowa odmiana) w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych U19). W rozgrywkach wzięło udział dziesięć zespołów z Warszawy, Bydgoszczy, Konstancina, Słupi i Koła.

Świetny turniej rozegrali zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy wygrali turniej w obu kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują korfballiści pierwszego zespołu Maratończyka, w kategorii juniorów młodszych, którzy wygrali wysoko wszystkie swoje spotkania. W tej kategorii wiekowej, kolski klub do turnieju wystawił trzy zespoły. Dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, bowiem w ich skład wchodzą uczniowie klas siódmych, a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener, Waldemar Pietrzak, tym bardziej, że zawodnicy drugiego zespołu, po pięknej walce, wywalczyli trzecie miejsce.

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły. Tutaj najlepiej zaprezentowali się zawodnicy drugiego zespołu, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Ich koleżanki i koledzy z pierwszego zespołu musieli zadowolić się trzecim miejscem. – Pierwszy zespół w kategorii juniorów młodszych potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i – powiem nieskromnie – nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Jestem bardzo zadowolony z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów. Są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów, a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej. Część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 2. Jeśli chodzi o juniorów starszych, to nie ukrywam, że rywalizacja w turnieju finałowym była bardzo wyrównana, tym bardziej cieszymy się, że puchar Polski w tej kategorii wiekowej zostaje w Kole – skomentował efekty sobotniej rywalizacji Waldemar Pietrzak.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Hubert Szkudlarek.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

1. UKS Maratończyk Koło I

2. LUKS Olympic Słupia

3. UKS Maratończyk Koło II

4. UKS Czwórka Bydgoszcz

5. UKS Cirkus Konstancin

6. UKS Maratończyk Koło III

7. UKS Wesoła Szkoła Warszawa

Skład Maratończyka II Koło: Natalia Nowicka, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Jan Nitecki, Konrad Urbański.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1. UKS Maratończyk Koło II

2. UKS Cirkus Konstancin

3. UKS Maratończyk Koło I

4. AKK Warszawa

źródło i zdjęcia: UKS Maratończyk Koło,Waldemar Pietrzak