Pojechali z myślą o chorej Basi z Babiaka [FOTO, WIDEO]

0
261

Cegiełkę wykupiło dokładnie 100 osób, a na rowery wsiadło 85 i… pojechało z myślą o Basi Szczepaniak. To była kolejna akcja charytatywna dedykowana chorej na glejaka mieszkance Babiaka.

Na organizację charytatywnej akcji z myślą o Basi Szczepaniak z Babiaka zdecydowali się członkowie Stowarzyszenia Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”. W minioną niedzielę odbył się rajd rodzinny. Całkowity dochód, pochodzący z cegiełek, przeznaczony został na leczenie Barbary, która choruje na glejaka wielopostaciowego.

W rajdzie wzięło udział 85 uczestników, ale cegiełki wykupiło 100 osób, dzięki czemu organizatorzy zebrali 1.515 zł. Trasa rajdu liczyła nieco ponad 10 km i prowadziła przede wszystkim leśnymi ścieżkami. W czasie przejazdu o bezpieczeństwo rowerzystów dbali policjanci z Babiaka oraz druhowie OSP Babiak.

Cykliści, wśród których byli mieszkańcy Babiaka, Osówia, Krukowa, Grądów Brdowskich, Polonisza, Izbicy Kujawskiej, Psar, Modzerowa, Józefowa, Stefanowa, Sokołowa, Kłodawy, Błennej, Koła oraz Torunia przemierzyli trasę z Brdowa przez Nowiny Brdowskie i Osówie. Finał rajdu miał miejsce na placu przy Zespole Szkół w Brdowie, gdzie na uczestników czekały smakowite rogale i napoje ufundowane przez sponsorów.