Po raz drugi zaśpiewali podczas Międzygminnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

0
535

W Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się II Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Powierciu. Wydarzeniu patronował wójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII, VIII i III gimnazjum. Do konkursu zgłosiło się 32 uczestników z: SP w Głębokiem, SP nr 2 w Kole, SP nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum nr 1 w Kłodawie, SP nr 1 w Kole, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu, SP w Trzęśniewie, SP w Drzewcach, SP w Osieku Wielkim, SP w Przedczu, SP w Kramsku, SP w Chełmnie, SP we Wrzącej Wielkiej, SP w Sokołowie, SP w Kiełczewie, ZSP w Grzegorzewie, SP nr 4 w Kole, SP w Dobrowie i SP w Powierciu.

Tegoroczna edycji skupiała się wokół piosenek lat osiemdziesiątych XX wieku. Występujący zaprezentowali przeboje w języku Michaiła Aleksandrowicza-Szołochowa oraz Williama Szekspira. Część wykonawców postawiła na stylizację lat osiemdziesiątych. Prowadzący festiwal, jak również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Powierciu, czuwający nad organizacją przypomnieli modę lat osiemdziesiątych ub. wieku.

Konkursowe prezentacje oceniali: Anna Koligot ze szkoły językowej w Kole, Izabela Rybnik z MDK-u w Kole oraz Piotr Cłapiński z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole, który wykłada również na Akademii Muzycznej w Łodzi. Po naradzie sędziowie zdecydowali, że w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajmie Julia Łęgoszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie. Druga lokata przypadła Zofii Palmie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, a trzecia – Jenni Mejsner ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem.

Wśród starszej młodzieży I miejsce zajęła Daria Sochacka ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu. Drugą nagrodę odebrała Liliana Wałowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wysokiem, a trzecią – Aleksandra Kubiś z Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie.

Słuchaczy urzekła Marta Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu, która osiągając największą ilość głosów publiczności, zdobyła nagrodę publiczności. Ponadto Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły otrzymała Wiktoria Stasiak ze Szkoły Podstawowej w Przedczu, a Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Koło odebrała Marta Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i upominki, a laureaci cieszyli się ze statuetek oraz cennych nagród rzeczowych.

źródło i zdjęcia: SP im. Orła Białego w Powierciu