W niebo poszybowało 700 niebieskich balonów [FOTO]

2
462

Autyzm jest obecnie najczęściej spotykanym zaburzeniem rozwojowym dzieci, a dotkniętych nim przybywa. Tymczasem rodzice dzieci borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To także bariery, które chcą pokonywać. Celem akcji, takich jak Niebieski Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który dziś odbył się w Kole, jest uświadamianie społeczeństwa.

Organizatorem marszu, który rano przeszedł ulicami naszego miasta było Stowarzyszenie Autyzm i my. Na zakończenie pochodu, na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury, w niebo poszybowało 700 błękitnych balonów, ale zanim to się stało organizatorzy serdecznie podziękowali wszystkim za obecność i udział w wydarzeniu.

Obchody Światowego Dnia Autyzmu rozpoczęły się w Kole rozstrzygnięciem konkursu „Pomalujmy nasz świat na niebiesko”, zorganizowanego przez Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkoolny.

Ponadto na 6 kwietnia br. zaplanowana jest jeszcze gala w MDK-u w Kole, z udziałem członków stowarzyszenia, wolontariuszy i zaproszonych gości, podczas której odbędzie się projekcja filmu na temat autyzmu. 20 kwietnia natomiast zorganizowane zostanie szkolenie dla specjalistów oraz rodziców na temat tego zaburzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

  1. I zdjęcie nr 26– wiadomo-prezes Kołowrotka maszeruje.
    Gdzie nie otworzę komputera to wyskakuje
    należy jednak pamietać, że zbyt nachalna kampania może przynieść odwrotny skutek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here