W niebo poszybowało 700 niebieskich balonów [FOTO]

0
499

Autyzm jest obecnie najczęściej spotykanym zaburzeniem rozwojowym dzieci, a dotkniętych nim przybywa. Tymczasem rodzice dzieci borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To także bariery, które chcą pokonywać. Celem akcji, takich jak Niebieski Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który dziś odbył się w Kole, jest uświadamianie społeczeństwa.

Organizatorem marszu, który rano przeszedł ulicami naszego miasta było Stowarzyszenie Autyzm i my. Na zakończenie pochodu, na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury, w niebo poszybowało 700 błękitnych balonów, ale zanim to się stało organizatorzy serdecznie podziękowali wszystkim za obecność i udział w wydarzeniu.

Obchody Światowego Dnia Autyzmu rozpoczęły się w Kole rozstrzygnięciem konkursu „Pomalujmy nasz świat na niebiesko”, zorganizowanego przez Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkoolny.

Ponadto na 6 kwietnia br. zaplanowana jest jeszcze gala w MDK-u w Kole, z udziałem członków stowarzyszenia, wolontariuszy i zaproszonych gości, podczas której odbędzie się projekcja filmu na temat autyzmu. 20 kwietnia natomiast zorganizowane zostanie szkolenie dla specjalistów oraz rodziców na temat tego zaburzenia.