Po raz pierwszy w Kole! Masz długie włosy, a myślisz o zmianie fryzury? Zrób to! Weź udział w charytatywnej akcji i pomóż chorym dzieciom!

0
754

Zapuszczałaś włosy do matury? Czekasz ze ścięciem po I Komunii Świętej? A może po prostu wiosna sprawiła, że potrzebujesz odmiany?” Takim hasłem pomysłodawcy i organizatorzy zachęcają panie i dziewczęta do udziału w akcji ze szczytnym przesłaniem.

A chodzi o Stowarzyszenie „W KOŁO POMAGAM”, które we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mówimy NIEboRAKOWI” przygotowało dla wszystkich małych i dużych kobiet okazję stworzenia nowej fryzury za darmo, a przy tym umożliwiło zrobienie czegoś wyjątkowego dla chorych na nowotwory dzieci. Można obciąć włosy, przejść metamorfozę i jednocześnie pomóc cierpiącym maluchom. Wystarczy też zgodzić się, aby ścięte włosy były wykorzystane na peruki dla pociech, które straciły włosy na skutek ciężkiego schorzenia lub po zabiegach operacyjnych.

Pomysłodawcami akcji, która w czerwcu zawita do Koła po raz pierwszy, są przewodniczący „W KOŁO POMAGAM”, Jarosław Jóźwiak oraz Małgorzata Wojtaszek. – Pomysł narodził się już rok temu, ale z różnych powodów wówczas jeszcze nie udało się nam go zrealizować. Mając jednak świadomość, że przeprowadzenie tego typu przedsięwzięcia ma sens po uroczystościach pierwszokomunijnych oraz maturach, zdecydowaliśmy się na czerwcowy termin. Początek lata jest bowiem czasem, gdy dziewczęta i młode kobiety bardzo często decydują się na obcięcie włosów i zmianę wizerunku. Widzieliśmy już taką akcję w Polsce i bardzo chcieliśmy przenieść ją na lokalny grunt. A muszę dodać, że nie propagujemy jej tylko w Kole, ale również na terenie powiatu kolskiego i poza nim. Chcemy poinformować wszystkie szkoły i instytucje z naszego powiatu, a także z Sompolna i Kramska. W związku z tym mam nadzieję, że akcja znajdzie odzew, a chętnych do podzielenia się swoimi włosami nie zabraknie. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie. Dzwonią panie i mamy dziewczynek, dopytując o szczegóły. Cieszymy się, że informacja się rozchodzi, a deklarujących pomoc przybywa – poinformował Jarek Jóźwiak.

Organizatorzy przewidują przygotowanie pięciu stanowisk fryzjerskich. Cztery już są pewne, bowiem swoje usługi i fachowe doradztwo zaoferowali właściciele czterech kolskich salonów. – Działamy, by było piąte, a jeśli będziemy widzieć potrzebę, również następne. Zbieramy też informacje odnośnie ilości chętnych do oddania swoich włosów – dodaje Jarek Jóźwiak.

Na fanpage’u na Facebooku W KOŁO POMAGAM systematycznie będą pojawić się informacje. Będzie ich coraz więcej wraz ze zbliżającym się terminem akcji. W tej chwili najczęstszym pytaniem jest to dotyczące wyglądu i kondycji włosów, i czy mogą być one po zabiegach chemicznych? – I odpowiadamy na nie, ale jedno jest pewne. Nie mogą być rozjaśniane i po hennie.

Pomysłodawcy i organizatorzy liczą na wysoką frekwencję. – To byłaby kolejna akcja w szczytnym celu w naszym mieście. Zapraszamy wszystkie dziewczęta i panie, które rozważają zmianę fryzury, albo po prostu chciałyby pomóc dzieciom, dzieląc się swoimi włosami. Przyjdźcie 15 czerwca. Doradztwo, cięcie oraz modelowanie jest bezpłatne – zachęca przewodniczący Stowarzyszenia „W KOŁO POMAGAM”.

Przypomnijmy. Kolska akcja „Podziel się włosem” odbędzie się w piątek, 15 czerwca br., między 10.00 a 16.00, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Do tego czasu organizatorzy służą dodatkowymi informacjami. Pytania można zadawać telefonicznie – nr 609 297 761.