Kolorowa zawartość serc dla małej Weroniki! Każdy może pomóc!

1
181
DSC09344

Za pojemnikami w kształcie serca, które można zaobserwować w Kole, kryje się charytatywny cel. To inicjatywa Sebastiana Szczesiaka i Jarosława Jóźwiaka wraz ze Stowarzyszeniem „W Koło Pomagam”, którym pomagają lokalne przedsiębiorstwa. Pierwsze serce stanęło przy Szkole Podstawowej nr 5, a drugie przy „trojce”. W planach są kolejne. Najpierw przy SP nr 1. Ma się pojawić w ciągu miesiąca. – Do tego trzeciego sporo nam jeszcze brakuje, ale mamy nadzieję, że damy radę. Po wakacjach natomiast planujemy kontynuować akcję zbiórki środków na serca, które postawimy przy pozostałych szkołach – mówią organizatorzy.

A czemu czerwone pojemniki mają służyć? Odpowiedź na to pytanie jest najważniejsza i kryje w sobie sedno sprawy. Otóż mają być wykorzystane do zbiórki plastikowych nakrętek, które zostaną sprzedane, a dochód przeznaczony na szczytny cel pomocy osobom potrzebujących. Pierwsza taka osoba już została wybrana. Jest nią mała Weronika z Osieka Wielkiego.

Dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i małogłowie. Zmaga się też z dużą wadą wzroku i nadwrażliwością sensoryczną. Schorzenia te są wynikiem zbyt wczesnego przyjścia na świat. Weronika urodziła się bowiem w 24. tygodniu ciąży i ważyła jedynie 720 gramów, ale od narodzin dzielnie toczy bój o zdrowie i sprawność, a rodzice robią wszystko, by jej w tym pomóc. Utworzyli zbiórkę na pomagam.pl, na którą można dokonywać wpłat https://pomagam.pl/weronikavsmpd

Weronika wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, terapii, usprawniania i wielospecjalistycznej opieki medycznej, która będzie trwała całe życie. Pomimo trudności każdego dnia zadziwia swoim uporem, determinacją i wolą walki. I tę siłę postanowili wspierać także organizatorzy serc ustawionych przed kolskimi szkołami. – Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie tej akcji i jak największej zbiórki nakrętek! Dołóżmy choć małą cegiełkę, a nakrętki pomogą choć w jakieś części zasilić zbiórkę pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację dzielnej Wojowniczki – piszą członkowie Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co oznacza, że ludzi o gorących sercach nie brakuje. W ciągu jednego tygodnia, z myślą o Weronice, zebrano aż 420 kg nakrętek. Do akcji włączają się kolejne instytucje, szkoły i przedsiębiorstwa, co skutkuje tym, że w ciągu kolejnych dni zgromadzonych zostało prawie 800 kg nakrętek.

Zbiórka wciąż trwa. Nadal można pomóc, wrzucając do serduszkowych pojemników kolorowe plastikowe nakrętki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Pięknie dziękujemy i zachęcamy do pomocy…
    Każda nakrętka,każda wpłata, każde udostępnienie zbiórki to szansa na sprawność i dłuższe życie naszej Walecznej córci 🥰

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here