Prace na skrzyżowaniu. Już widać, jakie to będą zmiany

0
248
DSC09333

Już widać, jakiego rodzaju zmiany pojawią się na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich, Powstania Warszawskiego oraz alei Jana Pawła II. Realizacja inwestycji, o której mowa była od dłuższego czasu, nabiera tempa. Ma służyć poprawie bezpieczeństwa. Obejmuje montaż sygnalizacji świetlej i korektę geometrii skrzyżowania.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że realizacja przedsięwzięcia ma potrwać do 31 sierpnia 2020, ale działanie sygnalizacji zależne będzie od podłączenia do źródła energii. Wniosek do zakładu energetycznego został przez inwestora złożony.

Zgodnie z przetargiem firma, która go wygrała, prace ma wykonać za 434.777,08 złotych. Należy jednak pamiętać, że do tej kwoty dojdą jeszcze koszty projektu budowlanego oraz nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej i drogowej. Na całe zadanie samorządy miejski i powiatowy zabezpieczyły po 315.000 złotych.

W ramach przedsięwzięcia zamontowane zostaną nowe sygnalizatory dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego, instalacja elektryczna, nowe przyłącze elektryczne i sterownik sygnalizacji świetlnej. Uwzględnione zostaną też zmiana programu sterownika na skrzyżowaniu ulic Włocławska – Blizna – aleja Jana Pawła II i połączenie bezprzewodowe sterowników w celu zapewnienia tzw. „zielonej fali”. Pojawi się również oznakowanie poziome i pionowe. Będą też elementy stertujące w postaci kamer.

Z uwagi na prowadzone prace pojawiły się utrudnienia, zatem zarówno piesi, jak i kierowcy, powinni w tym miejscu zachować ostrożność.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here