Jutro wigilia… Znów rozbrzmiały kolędy i pastorałki [FOTO]

0
271

Po raz kolejny, tuż przed Bożym Narodzeniem, kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole wypełniły kolędy i pastorałki. Stalo się tak za sprawą Rodzinnego Kolędowania, które wpisało się do kalendarza miejskich wydarzeń. Tym razem jednak odbyło się ono w cieniu tragedii w czeskiej kopalni, w której zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków.

Znana i lubiana ze szklanego ekranu prezenterka pogody, Monika Andrzejczak, znów poprowadziła ważne dla Koła wydarzenie. W tym roku również pojawiła się podczas Rodzinnego Kolędowania i zapraszała do występów kolejnych artystów. Zanim jednak to zrobiła, z wielkim wzruszeniem poprosiła o uczczenie minutą ciszy górników, ofiary czwartkowej tragedii w kopalni węgla w czeskim Karwinie, a ks. kanonik Władysław Waszak poprowadził na nich modlitwę.

W dalszej części w świątecznym repertuarze wystąpili młodzi lokalni wykonawcy, czyli dzieci z Przedszkola nr 3 oraz uczniowie z kolskich szkół podstawowych nr 1, 3, i 4. W tym roku gwiazdą koncertu była grupa „Góralska Hora”, która zaprezentowała się w żywiołowym koncercie kolęd i pastorałek góralskich.

Z okazji jutrzejszej wigilii Bożego Narodzenia, najlepsze życzenia świąteczne mieszkańcom złożyli burmistrz Koła, Krzysztof Witkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kole, Tomasz Sobolewski.

Uroczystość zorganizowali Urząd Miejski w Kole, parafia pw. M.B. Częstochowskiej, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, ZHP Hufiec Koło oraz Miejski Dom Kultury w Kole.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego koncertu w kościele przy ulicy Bliznej.

Artykuł powiązany. A tak było rok temu: Kto nie był, niech żałuje! Radosne i barwne Rodzinne Kolędowanie!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here