Inaczej niż dotychczas. 14. edycja Festiwalu o Solnego Kosa bez… Solnego Kosa

0
94

14. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa rozstrzygnięty został w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja różniła się od wcześniejszych, a na drodze do tradycyjnych występów scenicznych stanął koronawirus. Muzyczna rywalizacja przeprowadzona została online, a swoje wokalne talenty zaprezentowało 16 wykonawców, którzy nagrali prezentacje i poddali je ocenie komisji. Jury w składzie: Katarzyna Hamiga – wiceburmistrz Kłodawy, Marlena Cieniecka pełniąca obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Małgorzata Siwińska pedagog, nauczyciel muzyki oraz przewodnicząca jury Agnieszka Rusin – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie jednak, po długich obradach, członkowie komisji wyłonili trzech laureatów.

Wykonania uczestników festiwalu można obejrzeć na https://www.facebook.com/WTZ-K%C5%82odawa-1264028113656408

Pierwsze miejsce zajął Michał Kostrzewa (WTZ PSONI w Kole) za wykonanie piosenki „Ona jest ze snu”. Drugie miejsce przyznano Monice Matczak (WTZ Kłodawa) za wykonanie piosenki „Babę zesłał Bóg”, a trzecie – Igorowi Poplewskiemu (OREW w Sadlnie) za interpretację utworu „Do kołyski”.

Jury wyróżniło Natalię Olczak, Kamila Winieckiego, Marię Maciejewską oraz Bartłomieja Stegendę.

Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca jury Agnieszka Rusin przekazała informację, że decyzją sędziów Grand Prix oraz statuetka, w tym roku, nie została przyznana z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz niemożliwość wysłuchania uczestników na żywo.

Corocznie przyznawana jest Nagroda Publiczności. W tym roku trafiła do Igora Poplewskiego za wykonanie utworu „Do kołyski” zespołu Dżem. O przyznaniu nagrody zdecydowała liczba aż 2270 polubień na FB. Ponadto burmistrz Kłodawy oraz dyrektor GOK-u w Kłodawie przyznali nagrody specjalne. Trafiły one do Igora Poplewskiego i Michała Kostrzewy.

W tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa udział wzięli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębnie Królewskim, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Sadlnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kole, Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” WTZ w Kłodawie.

źródło: Gmina Kłodawa, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Zobacz także: To była już 11. edycja Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa

13. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here