„Od Helu po Halny”, czyli pięciu uczestników, 842 km i jeden cel – pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. W Kole biegacze będą w środę, 16 sierpnia

0
537

Pięciu biegaczy – zarówno profesjonalistów jak i amatorów – oraz jeden cel. Połączyła ich chęć pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. I pobiegną razem od Helu pod Rysy. Przemierzą 842 km, codziennie 240 km. Będą biec w sztafecie, całą dobę. W Kole spodziewamy się ich w środę, 16 sierpnia, około godziny 15.00.

To będzie najdłuższy bieg charytatywny z myślą o nieuleczalnie chorych dzieciach. Bieg „Od Helu po Halny”, na dystansie 842 km, wystartuje za tydzień, we wtorek, 15 sierpnia. Potrwa 4 dni, podczas których 5 biegaczy, przez całą dobę, w sztafecie, pokona tę odległość. Przyświecać im będzie jeden cel – chęć pomocy i troska o nieuleczalnie chore dzieci. Wysiłek chcą dedykować hospicyjnym pociechom, by dodać im sił oraz wiary w ich codziennej walce o zdrowie i życie. Oprócz emocjonalnego wymiaru, przedsięwzięcie ma jeszcze jeden szczytny cel. Jest nim zbiórka na pokrycie kosztów zakupu łóżek medycznych, środków jednorazowego użytku oraz samochodów osobowych dla zespołu medycznego dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych.

W gronie pięciu śmiałków czterech to mieszkańcy Koła, jeden jest z Kalisza. Są to: dyrektor kolskiego MOSiR-u, Jarosław Kawka, 25-krotny maratończyk, 15-krotny uczestnik ultramaratonu, Zbigniew Jamrozik, zaprawiony w biegowych wyczynach, który w 2017 roku przebiegł już 9 maratonów, kaliszanin Marek Frontczak, zawsze chętny do pomocy pracownik jednej z kolskich aptek, Artur Andrzejewski oraz uwielbiający wyzwania i walkę z własnymi słabościami, Radosław Małecki.

Panowie wystartują z Helu, o północy, 15 sierpnia. W Kole będziemy ich oczekiwać w środę, 16 sierpnia, około godziny 15.00. Do naszego miasta wbiegać będą od strony Włocławka, przemierzą kolskie ulice i dalej, przez Powiercie, pobiegną w kierunku Dąbia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego do kibicowania im, również na ulicach, gdy będą przebiegać przez Koło, oraz do śledzenia ich poczynań. Przedsięwzięcie Fundacji HA HA, w której pięciu biegaczy bierze udział, zostało docenione przez wiele firm, instytucji, organizacji, a także znanych osób. Wszystkie informacje na temat biegu „Od Helu po Halny”, celu, uczestników oraz trasy dostępne są na oficjalnej stronie: http://www.odhelupohalny.pl/ oraz na fanpage’u na Facebooku:

https://www.facebook.com/OdHeluPoHalny/?hc_ref=ARTv-K5CKuWzRqr0t86sCks5_8hduSSHqtM_CT5ytZbX2dHMXvk3gXk2QJKA-4XPSUI&pnref=story

zdjęcie: Fanpage „Od Helu po Halny” – bieg dla hospicjów dziecięcych, Facebook