W gminie Koło prawie 6 milionów na inwestycje

0
274

Nad przyszłorocznymi dochodami i wydatkami pochylili się dziś radni gminy Koło. Zaproponowany im przez wójta plan finansowy na 2018 rok przyjęli jednogłośnie. Mają bowiem powody do zadowolenia. W budżecie, który – po stronie wydatków – opiewa na niecałe 30 mln zł, aż 5,9 mln zł stanowią wydatki inwestycyjne.

Jednogłośnie radni gminy Koło przyjęli budżet na 2018 rok. W zaprezentowanym przez wójta Piotra Freta projekcie dochody samorządu w przyszłym roku zaplanowane zostały w kwocie 30.822.587 zł. Wydatki natomiast prognozowane są na poziomie 34.522.587 zł. Z tego dokładnie 5.876.156 mln zł przeznaczono na inwestycje. Deficyt w wysokości 3,7 mln zł zostanie pokryty kredytem długoterminowym.

Poniżej prezentujemy, na jakie zadania majątkowe gmina ma zamiar wydatkować środki. W zdecydowanej większości zostaną one przeznaczone na przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, hydroforni oraz budowę dróg.

zdjęcia: Urząd Gminy Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here