Smakowita i sportowa niedziela w Dąbiu, czyli strażackie zawody i lokalne wyroby

0
305

Na Stadionie Miejskim w Dąbiu, w minioną niedzielę, odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do zmagań przystąpiło 9 zespołów z OSP i jedna młodzieżowa drużyna pożarnicza. Ostatecznie po trzech konkurencjach: musztra, sztafeta i zadanie bojowe, z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna OSP Rośle. Drugie miejsce zajęła OSP z Karszewa, a trzecie OSP z Rzuchowa. Kolejne miejsca stały się udziałem OSP Dąbie, Chruścin, Domanin, Chełmno, Cichmiana i Grabina Wielka. Podczas wręczania nagród, dwóch strażaków z OSP w Chełmnie, Dawid Dobrowolski i Michał Kaczmarek, otrzymało odznaczenie Wzorowy Strażak.

Drugim wydarzeniem, które tego dnia miało miejsce nad Nerem, był Jarmarku Lokalnego Produktu, Partnerstwa i Dobrych Praktyk organizowany przez Stowarzyszenie „Solna Dolina”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wydarzenie, które służy upowszechnianiu i promocji dziedzictwa kulturowego i integracji społecznej, cieszy się kilkuletnią tradycją i dużym powodzeniem. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, towarzyszył mu Przegląd Dziedzictwa Kulinarnego Regionu. Wśród tegorocznych wystawców znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbiu, Domaninie, Rzuchowie i Chruścinie oraz państwo Karolina i Paweł Krzywańscy. Na stoiskach swoje prace zaprezentowali także lokalni twórcy, którzy pokazali oryginalne hafty, prace szydełkowe, ręcznie wykonaną biżuterię, bibeloty, zabawki oraz zapachowe mydełka. Stoły prezentowały się znakomicie, więc nie dziwi fakt, że wszyscy, którzy przyszli w niedzielę na dąbski stadion, z przyjemnością degustowali przygotowane potrawy oraz oglądali wystawione przedmioty. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa. Do tańca grał DJ Galstar.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here