Festyn mundurowy po raz pierwszy w Kole. Uczestniczył w nim też… Goran! [FOTO]

0
592

To był debiut szkoły w charakterze organizatora festynu mundurowego. Mowa o Zespole Szkół Technicznych w Kole, w którym po raz pierwszy, odbyła się takiego rodzaju otwarta impreza integracyjna. Uczestniczyła w niej młodzież szkolna, dzieci przedszkolne, mieszkańcy miasta i powiatu oraz przedstawiciele władz i szefowie wielu instytucji oraz służb mundurowych. Swoje stanowiska zaprezentowały 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie, Komenda Powiatowa Policji w Kole, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole, 1. Batalion Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, 2. Pułk Inżynieryjny Inowrocław, 6. Batalion Chemiczny Śrem, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań, Straż Graniczna Kalisz, Placówka Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz Nadleśnictwo Koło.

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji, wśród których znalazły się wystawa zabytkowych pojazdów, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu druhów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole i OSP „Koło nad Wartą”, prezentacja gokartów UKS Speed przy ZST, musztra paradna w wykonaniu uczniów klasy mundurowej ZST oraz występ czirliderek.

Uczestnicy pikniku mieli możliwość ubrania się w kombinezony i sprzęt chemiczny, przymierzenia kamizelki kuloodpornej, założenia hełmów, zapoznania się z różnymi rodzajami broni oraz spotkania z policyjnym czworonogiem Goranem, którego… absolutnie nie wolno było głaskać.

Zainteresowaniem cieszyły się też przejażdżki motocyklem policyjnym, zwiedzanie wozów i pojazdów specjalistycznych i „rozminowanie terenu” wykrywaczem metali. Dla najmłodszych przygotowano konkursy, dmuchaną zjeżdżalnię oraz umożliwiono pozowanie do zdjęć z Pyrkiem.

Nie brakło też tradycyjnej strażackiej grochówki, którą dostarczyli druhowie OSP „Koło nad Wartą”. Humory i apetyt dopisywały, podobnie jak pogoda, która ewidentnie była dziś po stronie organizatorów. A byli nimi Starostwo Powiatowe w Kole, WKU w Koninie oraz ZST w Kole przy pomocy licznych sponsorów.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej imprezy w kolskim ZST