W etapie powiatowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK rywalizowali uczniowie z 13 szkół

0
368

W Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, dziś, tj, 19 grudnia br., odbył się etap powiatowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Organizatorami wiedzowej rywalizacji byli: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz Liceum Ogólnokształcące w Kole.

Tego dnia w LO gościli również policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kole z Wydziału Prewencji z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze prowadzili wykład na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Został poruszony także temat skutków zdrowotnych, psychicznych i społecznych niebezpiecznych zachowań młodzieży. Wykład został wygłoszony w ramach programu „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny!”.

W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z 13 szkół. W kategorii klas gimnazjalnych wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Jakub Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole), II miejsce – Zuzanna Szypulska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole, III miejsce – Anna Wykpisz (Szkoła Podstawowa w Dębach Szlacheckich).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Julia Kwiatkowska (Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole). II miejsce stało się udziałem Beaty Wasiak (ZSRCKU w Kościelcu), a III – Katarzyny Sulińskiej (ZSCKR w Powierciu).

Zwycięzcy etapu powiatowego będą reprezentować powiat kolski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 15 marca 2018 roku w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kole oraz upominki od sponsorów.

źródło i zdjęcia: Zarząd Rejonowy PCK w Kole