Dzięki stowarzyszeniu „Kołowrotek” młodzi Ukraińcy wypoczywali w Polsce

0
236

Grupa dzieci pracowników Skarbu Państwa Ukrainy, wraz z opiekunami, przyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” w Kole na letni wypoczynek do Polski. Uczestnicy to przedstawiciele rodzin, przesiedlonych z obwodów Donieckiego oraz Ługańskiego Ukrainy, obszarów objętych działaniami wojennymi.

„Kołowrotek” zapewnił gościom miły wypoczynek w Polsce. Pierwsze dni grupa spędziła nad morzem podczas III turnusu obozu ZHP w Lubiatowie. Tam w nadmorskim klimacie goście odpoczywali z grupą młodzieży i dzieci z Koła i okolic. Po powrocie znad morza, młodzi Ukraińcy mogli nacieszyć się atrakcjami basenów termalnych w Uniejowie. Ponadto zwiedzili Koło, a dzięki uprzejmości ks. kanonika Józefa Wronkiewicza oraz ks. Szymona Jastrzębskiego poznali historię i piękno kolskiej fary. Na zmęczonych, ale zadowolonych wycieczkowiczów czekał poczęstunek. Goście mogli spróbować przygotowanych dla nich specjałów lokalnej kuchni. Gdy wizyta dobiegła końca, trudno było się rozstać. Dzieci bardzo chciałyby przyjechać do Polski za rok. Członkowie „Kołowrotka” mają nadzieję, że będzie to możliwe.

źródło i zdjęcie: Katarzyna Hamiga, Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here