Dwie ważne inwestycje w gminie Osiek Mały przesunięte na następny rok. Dlaczego?

0
359

Zaplanowana na ten rok inwestycja związana z modernizacją hydroforni w Dębach Szlacheckich nie będzie zrealizowana. Podobnie sprawa ma się z przedsięwzięciem polegającym na rozbudowie sieci kanalizacji sanitarnej w Rososze. Powód? Nierozstrzygnięte przetargi z powodu braku oferentów.
Z powodu nierozstrzygnięcia przetargów, dwie bardzo ważne dla gminy Osiek Mały inwestycje nie zostaną w tym roku zrealizowane. W związku z tym wójt Marek Górczewski zwrócił się do Rady Gminy, aby zadania ująć jako dwuletnie, a ich zakończenie zaplanować w przyszłym roku. Chodzi o modernizację hydroforni w Dębach Szlacheckich oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Rososze.
Fakt niewykonania zaplanowanych na 2017 rok zadań bardzo niepokoi radnego Krzysztofa Walczaka, który swoje zastrzeżenia odnośnie ogłoszenia przetargu zasygnalizował podczas minionej sesji Rady Gminy Osiek Mały. – Mieszkańcy sołectwa Trzebuchów, którzy mieszkają na końcu linii, w razie awarii hydroforni, zawsze mają dłuższe, trwające nawet dwa dni problemy z jakością wody. W związku z tym zależy nam na tym, aby inwestycja była jak najszybciej wykonana. Tymczasem z bieżącego roku została przesunięta na przyszły. Musimy wpływać na wójta, aby przedsięwzięcia były wykonywane. Trzeba się starać, by założenia budżetu realizować zgodnie z planami – mówił rajca. – Powodem podanym przez pana wójta jest to, że do przetargów nikt nie stanął i nie zostały one rozstrzygnięte, ale z tego, co wiemy, terminy na wykonanie zadań były zbyt krótki i wykonawcy się nie zgłosili, gdyż nie byliby w stanie we wskazanym terminie ich zrealizować – dodał przewodniczący komisji rolnictwa.
Ze stanowiskiem radnego Krzysztofa Walczaka nie zgadza się jednak wójt Marek Górczewski. – Ogłoszone były dwa przetargi na wykonanie kanalizacji sanitarnej w Rososze. Niestety, żaden z nich nie został rozstrzygnięty ze względu na brak oferentów. Podobna sytuacja była w przetargiem na modernizację hydroforni w Dębach Szlacheckich. Nie zgłosiła się żadna firma. Uważam, że terminy 5-miesięczny na modernizację hydroforni oraz 6-miesięczny na budowę kanalizacji w jednej miejscowości nie są zbyt krótkie. Powodem braku oferentów jest fakt, że wykonawcy robót mają tak dużo pracy, i nie są w stanie wykonać tych zadań – powiedział wójt Marek Górczewski, dodając, że kłopoty pojawiają się także z wykonawcami na remonty dróg. – W naszej gminie, na szczęście, przetargi na remonty dróg zostały rozstrzygnięte, ale docierają do nas informacje, że w innych gminach, nie tylko w powiecie kolskim, wiele przetargów się nie odbywa z powodu braku wykonawców.
Z informacji uzyskanych od osieckiego włodarza wynika, że na początku listopada ponownie zostaną ogłoszone przetargi na obie inwestycje, których zakończenie planowane jest w przyszłym roku.

 

 

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here