Członkowie MKS „Brdów” wypoczywali w Zębie

0
157

Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, w dniach od 6 do 15 sierpnia br., zorganizowało obóz wypoczynkowy w Zębie koło Zakopanego. Był to już 6. wyjazd młodych wioślarzy, którzy wypoczywali w miejscowości znanej dzięki skoczkowi narciarskiemu, Kamilowi Stochowi. W drodze do Zębu uczestnicy wraz z organizatorami i opiekunami, Bartoszem Mikołajczykiem i Dariuszem Racinowskim, tym razem przejechali Szlakiem Orlich Gniazd usytuowanym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Po drodze zatrzymali się i zwiedzili 10 zamków lub ich ruin, m.in. w Olsztynie, Ostrężniku, Mirowie, Bobolicach, Pieskowej Skale z „Maczugą Herkulesa” i Ojcowie.

Każdego dnia po śniadaniu obozowicze wyruszali, aby spacerować i zwiedzać okoliczne miejscowości. W programie znalazła się Gubałówka, Dolina Białego i Droga pod Reglami. W drodze do Doliny Białego brdowianie spotkali wioślarki, medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro – Marię Springwald i Agnieszkę Kobus-Zawojską. Byli też na Bachledówce u ojców paulinów, na Jaszczurówce, na Łysej Polanie i w sanktuarium na Krzeptówkach, a przy Wielkiej Krokwi obserwowali przejazd kolarzy i ekip 75. Tour de Pologne. Uczestniczyli też w targach książki na placu Niepodległości, zorganizowanych w ramach 3. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Można na nich było kupić wiele atrakcyjnych pozycji, nawet z autografami. Część grupy uczestniczyła w spotkaniu z Bogusławem Bachorczykiem – plastykiem i fotografikiem. Jak również w 9. Europejskich Targach Produktów Regionalnych. Dziewczęta i chłopcy spróbowali swych sił w warsztatach haftu łowickiego. Młodzież chętnie uczestniczyła również w warsztatach gobeliniarskich oraz miodowych. Na tych ostatnich poznali, jak pszczoły produkują miód. Degustowali też świeży miód wyjęty prosto z ula. Opiekunowie grupy, w czasie kiedy młodzież tworzyła gobeliny, spotkali się z autorkami książki „Na Giewont się patrzy”, Barbarą Caillot Dubus oraz Aleksandrą Karkowską.

Ważnym punktem wypoczynku było obejrzenie multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, przygotowanego z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to widowisko z udziałem wielu artystów, m.in. Jana Nowickiego, Urszuli Grabowskiej i Radosława Krzyżowskiego, Czesława Mozila, Natalii Niemen, Magdy Steczkowskiej oraz orkiestry, chóru i tancerzy.

Obozowicze przypatrywali się również Strażackim Śpasom Małopolskim w Zębie, korzystali z kąpieli na basenie, grali w piłkę nożną. Gospodarz ośrodka, w którym wypoczywali, zorganizował uczestnikom grill i ognisko. Jednym z ostatnich punktów programu pobytu był udział w seansie kina letniego na placu Niepodległości w Zakopanem. W drodze powrotnej do domu uczestnicy obozu zatrzymali się w Łagiewnikach, gdzie zwiedzili Sanktuarium Św. Jan Pawła II.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”