Czego nie wiedziałaś o… szmince! Poznaj pięć faktów

0
416

Używasz jej codziennie i wydaje Ci się, że nie skrywa przed Tobą żadnych tajemnic. Szminka – przekonaj się, czego jeszcze o niej nie wiesz. Ciekawostki mogą Cię zaskoczyć!

Pomadki do malowania ust używane w starożytności przez Greczynki były wytwarzane z dość nietypowych substancji, m.in. potu owiec i odchodów krokodyla. Mogły sięgać po nie jedynie prostytutki, ponieważ używanie kosmetyku przez zwykłe kobiety było zakazane. W Rzymie z kolei szminki wytwarzano z wyjątkowo niebezpiecznych składników, między innymi z morszczynu. Zawierał szkodliwą rtęć, która stopniowo niszczyła zdrowie kobiet.

W 1915 roku została opatentowana pierwsza szminka umieszczona w obrotowej obudowie. Dokonało tego Manufacturing Company Scovill. W 1950 roku powstała pierwsza długotrwała szminka, której niestraszne były jedzenie i pocałunki. Nieścierającą formułę produktu opracowała Hazel Bishop, chemiczka z Ameryki. Statystyczna kobieta w ciągu całego swoje życia zjada ok. 2-3 kg szminki. To nie żarty! Oblizywanie warg oraz spożywanie posiłków z kosmetykiem na wargach sprzyja takiej „diecie”.

Ulegnij zakupowemu szaleństwu na Makeup.pl

Twoim pragnieniem jest posiadanie luksusowej szminki do ust Chanel lub Dior? Od dziś stać Cię na takie marzenia! Na stronie sklepu internetowego MakeUp.pl znajduje się blisko 25 tysięcy produktów (do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz perfumy damskie i męskie) w atrakcyjnych cenach przystępnych dla każdego. Liczne promocje, rabaty, korzystne wyprzedaże oraz całkowicie darmowa dostawa na terenie całego kraju pozwolą Ci na jeszcze większe oszczędności. Złóż swoje pierwsze zamówienie już teraz!

Autor: Katarzyna Bolesta

Materiał promocyjny