Są dumni, że mają takiego absolwenta. Konrad Zawiślak pragnie zostać astrofizykiem

0
481
IMG_5862-1

CKE opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Jest to doskonała okazja do tego, aby wspomnieć o Konradzie Zawiślaku, uczniu kolskiej SP nr 5, który pasjonuje się fizyką, astronomią i elektroniką, i który uzyskał znakomite wyniki we wspomnianym egzaminie.

Konrad Zawiślak to wszechstronnie uzdolniony uczeń, laureat wielu konkursów o randze powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W tym roku szkolnym jest jedynym uczniem z Koła, który święcił triumfy w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Jest także zwycięzcą takich konkursów, jak Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny, Ogólnopolski Konkurs Alfik Historyczny, Miejska Olimpiada Ekologiczna, a w etapie powiatowym XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zajął 3. miejsce.

Nauka przychodzi mu z łatwością. Dowodzi tego średnia, którą uzyskał na zakończenie klasy ósmej (5,85) oraz świetne wyniki egzaminu podsumowującego edukację w szkole podstawowej.

Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że Konrad tylko się uczy. W wolnych chwilach czyta książki z zakresu astronomii, elektroniki i fizyki kwantowej. Wieczorami ogląda przez teleskop gwiazdy, w domowej pracowni buduje układy elektroniczne. Spotyka się też ze znajomymi, szaleje na rowerze. Wymienia się wiedzą i doświadczeniem na portalach dyskusyjnych poświęconych ulubionym przez niego dziedzinom. W przyszłości chciałby studiować astrofizykę, a następnie pracować w ośrodku badawczym. Życzą mu tego nauczyciele, których rozpiera duma, że mają tak wyjątkowego absolwenta.

źródło i zdjęcie: SP nr 5 w Kole

Czytaj także: Konrad Zawiślak z SP nr 5 w Kole laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here