Chce kontynuować to, co dobre! Marek Tomicki liderem listy PSL do Rady Powiatu Kolskiego z gmin Babiak i Osiek Mały

0
365

Marek Tomicki to 59-letni nauczyciel i pedagog. Z dziećmi i młodzieżą, jako nauczyciel wychowania fizycznego, pracuje od 1979 roku, a od 1990 jest dyrektorem Zespołu Szkół w Bogusławicach. Ale oświata to tylko część jego życia. Ważną rolę odgrywa w nim także działalność w jednostkach samorządu terytorialnego, w których przez 24 lata zdobywał wiedzę i doświadczenie. Zaczynał jako członek Rady Gminy Babiak, a następnie przez 20 lat zasiadał w Radzie Powiatu Kolskiego. Jedną kadencję był członkiem zarządu, natomiast kolejne cztery pełnił funkcję przewodniczącego.

Niemal ćwierć wieku pracy w samorządzie to gwarancja tego, że Marek Tomicki doskonale zna powiat kolski, jego możliwości i potencjał, ale także problemy i potrzeby, a zdobytą dotychczas wiedzę wykorzystuje z myślą o lokalnej społeczności. – Doświadczenie jest niezwykle ważne, bo dysponując takim kapitałem, możemy realizować kolejne założenia, rozwiązywać bolączki i robić wszystko, by mieszkańcom naszego powiatu żyło się lepiej – mówi Marek Tomicki.

W kolejnej kadencji, jako powiatowy samorządowiec, chciałby kontynuować zadania, które w ciągu minionych lat zostały rozpoczęte, oraz wcielić w życie te, których dotychczas zrealizować się nie udało. – Ponieważ zdrowie jest najważniejsze, priorytetem jest szpital, jego kondycja oraz jakość świadczonych usług medycznych. Musi być on naszą perełką, czyli taki, aby każdy, kto do niego trafi, czuł się w nim bezpiecznie. Wiele w tej kwestii zostało zrobione, ale nadal wiele jest do wykonania. Mam tego świadomość i chcę nadal działać w tej mierze.

Dla Marka Tomickiego, podobnie jak dla wielu mieszkańców powiatu, niezwykle istotna jest jakość dróg, będąca gwarantem komfortu i bezpieczeństwa. – Inicjatywy zmierzające do poprawy jakości nawierzchni wspieramy poprzez wspólne działania z województwem oraz samorządami gminnymi. Chcę to, co już udało się zrealizować, kontynuować również w zakresie budowy ścieżek rowerowych, których w naszym powiecie jest za mało. Potrzebne są też parkingi, więc nadal zamierzam pracować na rzecz poprawy infrastruktury w tym zakresie. Niezwykle istotna jest także oświata. Wiele udało się zdziałać, i cieszy nas, że nasze szkoły ponadgimnazjalne dysponują obiektami sportowymi i mają świetną kadrę, ale przed nami wyzwanie, jakim jest doposażenie placówek w sprzęt, gwarantujący poziom nauczania na miarę XXI wieku. Oczekiwania w tym zakresie są duże, a my chcemy im sprostać.

Marek Tomicki przywiązuje wagę do ochrony środowiska, szczególnie w zakresie usuwania i utylizacji dachowych pokryć z azbestu. – Procedury w tej sprawie powinny być uproszczone, tymczasem mamy do czynienia z biurokracją. Co prawda, program działa dopiero 2 lata, ale wnioski odnośnie uchybień w zakresie koordynacji działań należy przeanalizować i dążyć do pozytywnych zmian. Prawdą jest też, że jesteśmy zależni od odgórnych decyzji i ustaw, ale uważam, że za pośrednictwem samorządów należy te uwagi zanosić do parlamentarzystów i u nich szukać rozwiązania problemów.

Według Marka Tomickiego dobry samorządowiec to ten, który chce i potrafi pracować z mieszkańcami. – To człowiek, który zna i kocha ludzi, ma dla nich czas, potrafi z nimi rozmawiać, a także słuchać uwag i spostrzeżeń. Zawsze starałem się być blisko mieszkańców, wsłuchiwać się w ich głos i nadal chcę to robić.

W ciągu mijającej kadencji na terenie okręgu, obejmującego gminy Babiak i Osiek Mały, z którego do powiatu mandat otrzymał Marek Tomicki, zrealizowano wiele inwestycji. Dominują zadania drogowe. W gminie Babiak przebudowano 12 fragmentów ciągów komunikacyjnych, a wartość wykonanych inwestycji opiewa na 1 660 586,50 zł, z czego 981 854,30 to środki powiatowe, a 678 732,20 stanowi wkład gminy Babiak.

Na terenie osieckiego samorządu przeprowadzono 7 zadań dotyczących administrowanych przez powiat ciągów komunikacyjnych na kwotę 1 640 570,26 zł, z czego 984 342,15 zł stanowi wkład Powiatu Kolskiego, a 666 228,11 – osieckiego samorządu.

Poniżej – w galerii zdjęć – szczegółowe informacje związane z inwestycjami przeprowadzonymi w gminach Osiek Mały i Babiak na przestrzeni lat 2015-2018. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Materiał pochodzi i jest sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego PSL

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here