Brdowscy wioślarze podbijają Gdańsk

0
87

W miniony weekend brdowscy wioślarze uczestniczyli w XII Mistrzostwach Pomorza na Ergometrze Wioślarskim połączone, jak co roku, ze zwiedzaniem Trójmiasta. Zawody odbyły się 8 grudnia 2018 roku w hali sportowej Gdańskiej Szkoły Floretu. MKS „Brdów” wystawił 6 zawodników. Na dystansie 1 500 metrów klub reprezentowali: Karolina Strybel, Patryk Junkiert oraz Oskar Junkiert, a na dystansie 500 metrów wystartowali Julia Ćwiklińska, Marysia Czerniejewska oraz Filip Junkiert.

W kategorii młodziczek Karolina Strybel zajęła 9. miejsce, realizując tym samym założenia przedstartowe. W kategorii młodzików Patryk Junkiert stanął na trzecim stopniu podium. Oskar Junkiert uzyskał najlepszy czas w tym sezonie, co dało mu ostatecznie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej młodzików. Wśród najmłodszych zawodników kluby wystawiły po dwudziestu zawodników wśród dziewcząt i chłopców. MKS „Brdów” reprezentowały dwie dziewczynki. Julia Ćwiklińska wywalczyła 1. miejsce, a na trzecim stopniu podium stanęła Marysia Czerniejewska. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Filip Junkiert, zdobywając złoto.

Po zawodach zawodnicy wraz z opiekunami zwiedzali Trójmiasto. Zwiedzanie rozpoczęli od skweru Kościuszki w Gdyni, gdzie cumuje okręt ORP Błyskawica oraz żaglowiec „Dar Pomorza”. Zatrzymali się również przy pomnikach: Maszty i Josepha Conrada Korzeniowskiego. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyli do Spotu na spacer po najdłuższym drewnianym molo w Polsce i nad Morzem Bałtyckim. Ponieważ słońce już zaszło można było podziwiać iluminację mola i hoteli przy sopockiej promenadzie. Na zakończenie dnia wizyta na Długim Targu w Gdańsku. Ostatniego dnia brdowianie ruszyli na Półwysep Helski do fokarium. Cieszę się z kolejnego sukcesu zawodników. Czeka na jeszcze dużo pracy przed Mistrzostwami Polski Młodzików w Poznaniu. Jest to nasz główny cel i walka o medale z najlepszymi oraz największymi klubami w Polsce. Ale jestem dobrem myśli. Najważniejsze, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Gratulacje dla wszystkich, bo medal to jedno a walka samym z sobą to drugie. Cieszę się że wszyscy zawodnicy poprawili czasy i zrealizowali założenia przedstartowe powiedział Bartosz Mikołajczyk. Dzięki sukcesom coraz więcej dzieci zaczyna interesować się tym elitarnym sportem. To dobra prognoza na przyszłość. Cieszę się z sukcesów i trzymam kciuki za kolejne starty. Każdy start naszych zawodników jest już ich sukcesem. Jeśli zdobywają medale, radość i sukces są jeszcze większe zaznaczył Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: UKS „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here