Bal Młodego Sportowca MKS „Brdów”

0
428

W przededniu rozpoczęcia ferii zimowych Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów” zorganizował trzeci karnawałowy Bal Młodego Sportowca. Tym razem kilkadziesiąt osób m. in. z Brdowa, Koła, Kłodawy i Babiaka bawiło się przy dźwiękach znanych oraz lubianych przebojów polskich i zagranicznych.

Tradycyjnie na początku spotkania organizatorzy, prezesi MKS „Brdów”, pokazali w prezentacji multimedialnej zrealizowane przedsięwzięcia oraz osiągnięte sukcesy. W minionym roku stowarzyszenie zorganizowało i uczestniczyło w ponad 40 różnych działaniach. W tym czasie zorganizowano m. in. 4 rajdy rowerowe i 4 marsze nordic walking w ramach Grand Prix. Niektóre z przedsięwzięć nawiązywały do obchodzonej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzi zawodnicy startowali w kilku regatach wioślarskich i zawodach na ergometrach wioślarskich, zdobywając medale. Członkowie MKS „Brdów” uczestniczyli m. in. w marszach NW w Kole w ramach Grand Prix, w NW zorganizowanego w ramach Biegu Warciańskiego oraz grze ulicznej zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Na zakończenie prezentacji prezesi podziękowali tym wszystkim, którzy w ubiegłym roku wsparli działania stowarzyszenia. Wzorem poprzednich balów przygotowano okolicznościowe statuetki. Wręczono ją m. in. proboszczowi brdowskiej parafii, o. Stanisławowi Jaroszowi. W czasie trwania balu przeprowadzono kilka licytacji, z których uzyskane datki wesprą bieżącą działalność stowarzyszenia. W tym roku można było uzyskać m. in. kolaże zdjęć z autografami zawodników ze słynnych angielskich klubów wioślarskich Oxford i Cambridge. Są to znane kluby, które w każdym roku ścigają się w Londynie na Tamizie. Wystawiają osady składające się z ośmiu zawodników i sternika. Regaty „ósemek” na Tamizie to największy sprawdzian dla wioślarzy z obu klubów. Wśród licytowanych przedmiotów były te przekazane przez sponsorów.

Bale Młodego Sportowca to nie tylko dobra zabawa, ale także możliwość pochwalenia się zrealizowanymi projektami, promocja miejscowości i gminy oraz popularyzacja wioślarstwa w powiecie kolskim.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów