41. Międzynarodowy Bieg Warciański za nami

0
208

Po rocznej przerwie trasa Międzynarodowego Biegu Warciańskiego wróciła na tę, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tegorocznym sportowym wydarzeniu w Kole udział wzięło wielu utytułowanych biegaczy. Nie zabrakło też dwóch, którzy nie opuścili żadnej edycji, czyli Piotra Grenza i Janusza Lenca.

41. Międzynarodowy Bieg Warciański ukończyło 427 biegaczy na 10 km oraz 43 miłośników nordic walkingu, którzy mieli do pokonania 5-kilometrowy odcinek. Jako pierwszy, po 29 minutach i 30 sekundach od startu, linię mety minął tegoroczny mistrz Polski w biegu na 10 km Kamil Karbowiak. Drugie miejsce zajął obywatel Ukrainy Mykola Iukhymchuk, a trzeci był Adam Głogowski. Wśród pań najszybciej finiszowała Izabela Paszkiewicz, która rywalizację kobiet wygrała w czasie 31 minut i 49 sekund. Drugie miejsce zajęła Monika Jackiewicz, a trzecie – Sabina Jarząbek.

W chodzie z kijkami pierwszy linię mety minął Marcin Radomski. Drugi trasę pokonał Daniel Kurdubski, a trzeci – Hieronim Winiarski. W gronie kobiet zwyciężyła Małgorzata Safandowska przed Kamilą Radke i Żanetą Czerniejewską.