Wioślarze z Brdowa znów sięgnęli po złoto

0
209
wioślarze z Brdowa znów sięgnęli po złoto

Wioślarze z Brdowa znów sięgnęli po złoto. Stało się to na torze regatowym Malta w Poznaniu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Wioślarstwie. Brdowscy sportowcy wystawili 3 osady – dwie dwójki podwójne ze sternikiem oraz jedynkę. Osada w składzie Karolina Strybel, Aleksandra Junkiert, Weronika Pokrywczyńska, Eliza Sompolska i sternik Norbert Sompolski wywalczyła pierwszy złoty medal podczas regat rozgrywanych na wodzie, a Martyna Dorabiała, Julia Ćwikliński, Oliwia Olejniczak i Maria Czerniejewska dopłynęły na 5. pozycji. Na jedynce wystartował Oskar Junkiert, który zajął 11. miejsce. Trenerem. który przygotował młodzież do występu na zawodach, był Bartosz Mikołajczyk.

Wyniki drużynowe

W punktacji klubowej na 36 startujących klubów Brdów zajął 30. miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, który będziemy chcieli powróżyć. Wiemy, że będzie to bardzo trudne. Sporo pracy przed nami. Kolejne wyzwania czekają, ale zarówno ja jak i trener postaramy się im sprostać. Wiemy, że współpraca przynosi efekty i będziemy ją kontynuować – powiedział dyrektor Zespołu Szkół w Brdowie, Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”