W powiecie kolskim rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19

0
872

Pierwotnie zaplanowane było, że w kolskim szpitalu szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się 4 stycznia br., i tego dnia zarówno pomieszczenia, jak i zespół szczepiący, były gotowe do podawania szczepionek pierwszej grupie medyków. Jak się jednak okazało, transport tego dnia nie dotarł do kolskiej lecznicy i szczepienia ruszyły we wtorek, 5 stycznia. Z informacji uzyskanych od dyrektor SP ZOZ-u w Kole Iwony Wiśniewskiej oraz koordynatora szczepień w naszym szpitalu Elżbiety Szurgot wynika, że w pierwszym tygodniu pierwszą dawkę szczepionki otrzyma 75 medyków w powiatu kolskiego. Do 28 grudnia 2020 roku, czyli w pierwszym ogłoszonym terminie zgłaszania się pracowników służby zdrowia, chętne do przyjęcia szczepionki były 534 osoby. Termin ten jednak został wydłużony do 14 stycznia i chętnych przybywa z dnia na dzień. Jeśli szczepienia przebiegną zgodnie z planem, na następny tydzień kolska lecznica otrzyma minimum dwa razy więcej ampułek i zaszczepionych zostanie minimum 150 medyków.

Na razie w całym kraju trwa etap 0 Narodowego Programu Szczepień. Niebawem, od 15 stycznia, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, rozpoczną się zapisy na szczepienia dla innych grup społeczeństwa. W pierwszej kolejności będą to seniorzy. Rejestracji będzie można dokonać poprzez specjalną infolinię, u lekarza POZ-u, poprzez stronę internetową lub Internetowe Konto Pacjenta. Najpierw szczepionkę dostaną najstarsi Polacy.

Więcej informacji na : https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19.

Na oficjalnej rządowej stronie znajduje się lista punktów szczepień, gdzie mieszkańcy poszczególnych powiatów będą mogli się zaszczepić. Będzie ona na bieżąco aktualizowana.

Wykaz punktów dla mieszkańców Wielkopolskim w tym powiatu kolskiego można sprawdzić na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie

Pełna lista punktów na terenie całego kraju:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien