W gminie Koło zebrano i zutylizowano ponad 25 ton odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci

0
195

Ponad 25 ton zebranych i przekazanych do utylizacji odpadów wielkogabarytowych oraz 1,5 tony zużytego sprzętu RTV i AGD to efekt akcji przeprowadzonej na terenie gminy Koło. Inicjatorem i pomysłodawcą proekologicznego przedsięwzięcia był radny Władysław Włodarczyk, a realizatorem samorządowcy i pracownicy Urzędu Gminy Koło.

Podczas minionej sesji Rady Gminy Koło, wójt Piotr Fret przekazał informację, że podczas trzech dni, tj. 25-27 kwietnia br., na terenie gminy, przeprowadzana została akcja zbierania wielkogabarytowych odpadów oraz elektrośmieci. W sumie z gminy do utylizacji trafiło 26,5 ton niepotrzebnych przedmiotów.

Gminni radni oraz sołtysi wyrazili podziękowanie inicjatorowi oraz realizatorom za udane przedsięwzięcie. – Dziękujemy za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę i wywóz tych odpadów. Wszystko było zorganizowane bardzo dobrze. Jeśli znów będzie taka potrzeba, mieszkańcy będą ją zgłaszać – powiedziała radna Wanda Mielczarek, a rajca Władysław Włodarczyk dodał, że akcja była potrzebna i dobrze byłoby, aby przynajmniej raz w roku była powtarzana.

Było to pierwsze tak duże proekologiczne przedsięwzięcie dotyczące zebrania i przekazania do utylizacji odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu AGD i RTV na terenie gminy Koło, ale – jak przyznał włodarz – na pewno nie ostatnie. Dodał też, że będzie się starał, aby kolejne zbiórki były jeszcze skuteczniejsze i sprawniej przeprowadzane.