Seniorki z Grzegorzewa w pokazie mody i nie tylko… [FOTO]

0
454
DSC00693

Spotkanie wigilijne Klubu Senior+ w Grzegorzewie było okazją nie tylko do złożenia życzeń i delektowania się świątecznymi potrawami, ale stało się też sposobnością do podsumowania całorocznej działalności edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej oraz integracyjnej. Seniorzy cały rok uczestniczyli w warsztatach i zajęciach, miło spędzając czas w swoim towarzystwie, a mogli to robić m.in. dzięki wsparciu władz samorządowych.

Dla Klubu Senior+ z Grzegorzewa rok 2019 był bardzo owocny. – Czerpałyśmy z naszej pracy wiele przyjemności, nabywałyśmy wiele nowych umiejętności. Takie z nas babki na medal. Seniorki mają dobre serca. Są wrażliwe na potrzeby innych i nigdy nie odmówią pomocy – powiedziała Anna Jaworska, liderka grupy seniorek przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Grzegorzewskiej.

W tym roku grzegorzewscy seniorzy realizowali kilka programów i projektów. Pierwszym był program Klub Senior+ współfinansowany ze środków pozyskanych od wojewody wielkopolskiego od gminnego samorządu. – Dzięki niemu stałyśmy się zdrowsze, wysportowane i zrelaksowane. Rozwijałyśmy zdolności manualne i dzieliłyśmy się nimi z młodzieżą szkolną ze wszystkich szkół naszej gminy kontynuowała Anna Jaworska.

Drugim był projekt „Folklor z pomysłem”, finansowany ze środków gminy Grzegorzew, którego efekty można było zobaczyć właśnie podczas wigilijnego spotkania. Podziw i oklaski wzbudził pokaz mody inspirowany folklorem polskiej wsi. Szukając inspiracji panie odwiedziły muzeum wsi wielkopolskiej i odwiedziły wiele stron internetowych, a zdobytą wiedzę wykorzystały w praktyce, tworząc stroje podczas warsztatów. Podczas kolacji wigilijnej można było także posłuchać efektów projektu „Przygoda z muzyką”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Panie wystąpiły w przygotowanym repertuarze i trzeba przyznać, mogą stanowić konkurencję dla Grzegorzewianek, które także zaprezentowały się w kilku piosenkach. Ostatnim projektem był „Ja w internecie”, dzięki któremu sieć przestała być seniorkom obca.

W imieniu moich koleżanek oraz własnym chciałabym podziękować panu Andrzejowi Sikorskiemu za projekt „Seniorki Niepodległe – historia i kultura”. Nasze stowarzyszenie zostało nagrodzone w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe” w ramach strategii województwa wielkopolskiego za ten właśnie projekt. Nagroda w wysokości 6 000 złotych jest dla nas wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy dodała Anna Jaworska.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here