Po czterech startach Grand Prix Koło 2021!

0
111

Walką o puchar Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” zakończyła się rywalizacja w ramach tegorocznej edycji Grand Prix Koło. W sobotę, 3 lipca, na linii startu stanęło 95 biegaczy i 27 miłośników chodu w kijkami. W kategorii mężczyzn wygrał Taras Kulai, który wyprzedził Łukasza Wojnickiego i Marcina Wojewodę. Wśród kobiet najszybsza była Michalina Walczak, która wyprzedziła Andżelikę Niklewicz i Justynę Wałowską.

Nordic walking wygrały kobiety. Pierwsza na mecie była Agnieszka Mielecka, druga Kamila Kolberg, a trzecia – Małgorzata Safandowska. Jako czwarty, a pierwszy wśród mężczyzn, 5-kilometrowy dystans pokonał Marcin Radomski. Za nim przyszli Marcin Żurawik i Szymon Sypniewski.

Po czterech startach, w klasyfikacji generalnej biegu, w kategorii mężczyzn triumfował Taras Kulai przed Łukaszem Wojnickim i Marcinem Wojewodą. Wśród kobiet zwyciężyła Michalina Walczak przed Andżeliką Niklewicz i Justyną Wałowską.

W nordic walkingu, w kategorii panów, wygrał Marcin Radomski przed Marcinem Żurawikiem i Szymonem Sypniewskim, a wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Mielecka. Tuż za nią uplasowała się Kamila Kolberg, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Małgorzata Safandowska. Drużynowo bieg w ramach tegorocznego Grand Prix Koło wygrał zespół Koło Biega. Drugie miejsce zajął No Name Team, a trzecie – Geberit Team.