Osada z Brdowa zajęła 2. miejsce

0
227
20190630_133148

Osada z Brdowa zajęła 2. miejsce. Stało się to podczas Centralnych Kontrolnych Regatach Wioślarskich młodzików i juniorów młodszych w Kruszwicy.

Absolwenci klasy 3 gimnazjum i klasy 8 Szkoły Podstawowej w Brdowie, od 29 do 30 czerwca br., uczestniczyli w Centralnych Kontrolnych Regatach Wioślarskich młodzików i juniorów młodszych w Kruszwicy. Młodzicy ścigali się na dystansie 1 500 metrów, a juniorzy młodsi na 2 000 metrów, na torze regatowym na Gople, pod Mysią Wieżą. Młodzi zawodnicy płynęli najpierw przedbiegi, aby się zakwalifikować do finału A. Pozostali płynęli w finałach B, C i D.

Brdowska czwórka podwójna dziewcząt ze sternikiem, która od początku sezonu odnosi sukcesy, tym razem także nie zawiodła. W finale A osada z Brdowa zajęła 2. miejsce. Dzień wcześniej, w przedbiegach, dziewczęta także były drugie. Takie samo miejsce, w finale B, zajął młodzik Oskar Junkiert.

Start wioślarzy z Brdowa był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie. Mimo wakacji nasi wioślarze trenują na Jeziorze Brdowskim. W tym wysiłku wspierają ich druhowie OSP Brdów, zabezpieczając treningi. Dziękuję zawodnikom i trenerowi, ze mimo letniego wypoczynku, mocno pracują – powiedział Dariusz Racinowski. – Wreszcie nasi zawodnicy mogą rywalizować z innymi klubami, nawet tymi największymi, jak równy z równym. Ciężka praca zaczyna przynosić efekty – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”

Więcej informacji o wioślarzach z Brdowa – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here