“Nie” dla Szerokich Horyzontów. Będzie Trakt!

0
335
Sześć nowych nazw ulic pojawiło się w gminie Koło, a konkretnie w miejscowościach Chojny i Czołowo Kolonia. W pierwszej z nich droga dostała nazwę Zakątek, natomiast w drugiej aż pięć będzie się odznaczało nowymi nazwami. Nie wszystkie propozycje zyskały jednak uznanie. Zaakceptowane zostały ulice Optymistów, Entuzjastów, Wizjonerów i Magiczna, ale dla Szerokich Horyzontów aprobaty zabrakło. Uwagę na ten fakt, podczas sesji Rady Gminy Koło, zwrócił rajca Michał Wróblewski. – Przeprowadziłem konsultacje z właścicielami gruntów usytuowanych przy tych drogach w miejscowości Czołowo Kolonia. Jeśli chodzi o drogi wewnętrzne, nie ma uwag, ale odnośnie drogi gminnej, która już ma swoją historię i tradycyjną nazwę przyjętą przez lata, mieszkańcy chcieliby, aby pozostała ta, która się utrwaliła, czyli Trakt. Zatem składam wniosek o zmianę w stosownym paragrafie i nadanie ulicy nazwy Trakt zamiast Szerokich Horyzontów – powiedział.
Ostatecznie wniosek został przyjęty. Głosowało za nim 8 rajców, a 7 było przeciwnych. Takim samym stosunkiem głosów przeszła cała uchwała z wszystkimi nazwami. Zatem ciąg komunikacyjny, zgodnie z wolą mieszkańców, formalnie nazywał się ulica Trakt.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here