Mobilny punkt pobrań będzie w Kole. Rejestracja od jutra.

0
167
5-2

Decyzją wojewody Łukasza Mikołajczyka, w najbliższy wtorek i środę, tj. 18-19 sierpnia, w Kole, powstanie mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa. Omówieniu przygotowań do uruchomienia drive-thru oraz sytuacji epidemicznej w powiecie kolskim poświęcona była wideokonferencja wicewojewody wielkopolskiego Anety Niestrawskiej z władzami samorządu powiatowego i miejskiego oraz wojewódzkim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

Zgodnie z danymi powiatowego inspektora sanitarnego, ujawnione w ostatnich dniach ognisko epidemiczne ma związek z zachorowaniami wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Kole. Pozytywny wynik testu otrzymało 5 pracowników wydziału komunikacji starostwa. Starosta kolski wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Do odwołania zamknięty jest wydział komunikacji i ruchu drogowego.

Od jutra, czyli 14 sierpnia, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzić będzie rejestrację osób chcących przebadać się podczas prowadzonego w Kole w dniach 18-19 drive-thru. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu WSSE 61 65 68 075. Punkt, czynny w godzinach 10.00-18.00, będzie znajdował się przy sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Pierwotnie podawana była inna lokalizacja – parking przed siedzibą starostwa w Kole – ale zgodnie z informacją służb wojewody wielkopolskiego i starosty kolskiego, nastąpiła zmiana i drive-thru będzie funkcjonował na ulicy Zielonej przy ZSEA. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy inspekcji sanitarnej. Badania są dedykowane mieszkańcom Koła i powiatu kolskiego.

Uzupełnienie

Jak wynika z informacji od wicestarosty kolskiego Sylwestra Chęcińskiego, mobilny punkt pobrań będzie punktem dla pieszych, czyli Test&Go. Nie będą w nim obsługiwani zmotoryzowani. Trzeba będzie do niego dojść pieszo.

źródło: WUW w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kole