Kolejne środki na laptopy. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

0
122
IMG_0178

Dziś odbyła się konferencja prasowa ministrów edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz cyfryzacji Marka Zagórskiego, podczas której poinformowali o organizacji zdalnej nauki. Mowa była o pomocy dla gmin na zakup laptopów i tabletów dla uczniów na łączną kwotę 180 mln złotych. Niestety, w komunikacie nie padła informacja o tym, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Ta wiadomość ma zostać podana za kilka dni. Zatem na razie wiadomo jedynie, że do 24 maja br. placówki są zamknięte.

Odnośnie przekazania 180 mln złotych na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli wiadomo, że to wspólne działanie Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz wsparcia kształcenia na odległość. W piątek, 15 maja br., Centrum Projektów Polska Cyfrowa zacznie przyjmować wnioski od samorządów. Będą mogły starać się o wsparcie od 35 000 do 165 000 złotych.

Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Dofinansowanie będzie dotyczyło zakupu zarówno komputerów, laptopów, ale także oprogramowanie, ubezpieczenia sprzętu, mobilnego dostępu do internetu lub innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką.

W ogłoszonym pod koniec marca programie „Zdalna szkoła” wnioski o dofinansowanie złożyło 2 731 spośród 2 790 samorządów (98 procent). Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Więcej informacji na www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/edukacja/zdalna-szkola–uruchamiamy-kolejne-srodki-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow

źródło: gov.pl

Czytaj także: 50 laptopów trafiło do szkół w gminie Babiak