Już niebawem 1 listopada. Będzie zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

0
31

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania. Wiąże się to jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

Mundurowi przypominają o zachowaniu dystansu społecznego podczas odwiedzana cmentarzy oraz apelują, aby wizyty na grobach bliskich odpowiednio rozplanować tak, aby nie odwiedzać wszystkich miejsc jednego dnia. Podczas podróży uzbrójmy się w cierpliwość i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego tak, abyśmy wszyscy mogli spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz a następnie wrócić do domu.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie. Odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że 1 listopada to także dzień wzmożonej aktywności kieszonkowych złodziei. Zatem nie zabierajmy na cmentarze dużych sum pieniędzy, a dokumenty trzymajmy przy sobie, a nie w torbie czy siatce.

W powiecie kolskim, wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w rejonie cmentarza przy ulicy Poniatowskiego w Kole oraz przy cmentarzu w Kłodawie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego.

źródło: KPP w Kole