Po raz dziesiąty „Gaudeamus igitur” odśpiewali studenci Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie. Tym samym 48 członków organizacji uroczyście rozpoczęło kolejny rok akademicki.
Występem grupy wokalnej pod kierunkiem Marioli Felczyńskiej, w kłodawskim GOK-u, rozpoczęły się tegoroczne uroczystości związane z rozpoczęciem roku akademickiego w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie. To już 10. inauguracja, a rozpoczęło ją 48 członków organizacji. – Nikogo nie cieszy fakt starzenia się, gdyż poza nabytą wiedzą i doświadczeniem, starość oznacza utratę energii, widoków na przyszłość, młodości i zdrowia. I właśnie wtedy najważniejsze są kontakt i prawidłowe relacje z innymi, pozytywnie myślącymi ludźmi, żądnych odkrywania, ciekawych świata, z odrobiną szaleństwa. Receptą dla nas jest radosne, otwarte serce i mentalna młodość. Szukajmy wokół siebie ludzi z figielkiem w oku – mówiła do zebranych prezes, Wiesława Wojciechowska.
Inauguracja 10. roku akademickiego stała się okazją do podziękowań wszystkim tym, którzy przez dekadę wspierali kłodawski UTW, pomagali w realizacji zadań oraz służyli radą i pomocą. Nie brakło przy tym życzeń dalszych sukcesów i gratulacji z okazji jubileuszu. Skierowali je do kłodawskich seniorów-studentów prezes Konińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Urszula Adamska oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodawie, Grzegorz Siwiński, który przekazał także powinszowania od prezesa KSS, Ireneusza Niewiarowskiego.
Wykład inaugurujący „Czy piękno się starzeje? Współczesny wymiar pulchrum” wygłosił prof. nadzwyczajny dr hab. Jakub Bartoszewski, prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy międzynarodowej PWSZ w Koninie.
Zarząd Stowarzyszenie UTW w Kłodawie stara się, aby oferta edukacyjna była atrakcyjna i odpowiadała oczekiwaniom jego członków. Podstawowymi zajęciami edukacyjnymi są wykłady, które odbywają się raz w miesiącu. Podobnie, jak w latach ubiegłych, będą prowadzone przez zaproszonych wykładowców wyższych uczelni, lekarzy, lokalnych naukowców oraz pasjonatów rożnych branży. Statut uniwersytetu zakładu uczestnictwo w tworzonych sekcjach, gdzie można pogłębić wiedzę, uzdolnienia i zainteresowania. W bieżącym roku zarząd zaproponował udział w 17 sekcjach.