Gmina Koło razem z Powiatem Kolskim. Dotacje na drogi i obwodnicę.

0
107
dotacja-gmina-Koło

Podczas minionej sesji Rada Gminy Koło podjęła uchwałę odnośnie przekazania środków w ramach dotacji celowej Powiatowi Kolskiemu na zadania inwestycyjne w zakresie przebudowy dróg powiatowych na terenie samorządu w 2020 roku. Chodzi o kwotę 177 000 złotych skierowaną na trzy odcinki dróg: nr 3216P w miejscowościach Dzierawy i Lubiny, 3424P w Kiełczewie Smużnym I i 3419P w Kiełczewie Smużnym IV. Ponadto rajcy gminni udzielili dotacji powiatowemu samorządowi w wysokości 15 000 złotych na realizację zadania polegającego na budowie północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej 3205P. Oczywiście chodzi o środki na przygotowanie dokumentacji.

Obie uchwały zostały przyjęte jednomyślnie.

Z racji tego, że piątkowe posiedzenie gminnego samorządu było ostatnim przed Wielkanocą, wójt Mariusz Rybczyński życzył wszystkim radnym, pracownikom urzędu oraz mieszkańcom gminy zdrowych spokojnych świąt. – Dużo zdrowia, spokoju, wytrwałości i optymizmu życzymy razem z panem przewodniczącym – powiedział włodarz, dodając, że z powodu epidemii nie będą wysyłane okolicznościowe karki. – Ograniczymy się do formy e-mailowej – dodał Mariusz Rybczyński. – Życzę jak najszybszego powrotu do normalności. Niech tym świętom towarzyszy refleksja nad tym, co w życiu ważne. Niech obfitują w pozytywne myśli… – dodał przewodniczący Władysław Włodarczyk.

zdj. UG w Kole, youtube

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here