Życzenia i dyplomy dla bibliotekarzy, nagrody dla laureatów konkursów [FOTO]

0
376

Uroczystość z okazji Dzień Bibliotekarza i Bibliotek wpisała się w wydarzenia zaplanowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Dziś w czytelni miejskiej książnicy, oprócz wręczenia dyplomów uznania z okazji zawodowych jubileuszy, miało miejsce także przekazanie nagród zwycięzcom konkursu Bibliożerca Roku 2017 oraz II Dyktanda dla Młodzieży i Dorosłych.

Kolska biblioteka tętni życiem i jest widoczna w lokalnym środowisku. To efekt 73-letniej pracy, a ostatnie 5-lecie w nowej siedzibie zlokalizowanej w odnowionym budynku dworca kolejowego, było wyjątkowo intensywne. To wynik aktywności i zaangażowania bibliotekarzy udokumentowane w licznie przeprowadzanych spotkaniach, konkursach, nocach bibliotecznych, koncertach, wystawach, promocjach książek i innych wydarzeniach o charakterze kulturalnym i literackim, również wpisanych do kalendarza ogólnopolskiego. Za całokształt tej działalności wszyscy bibliotekarze z terenu powiatu kolskiego, na ręce dyrektor PiMBP w Kole, od władz samorządowych miasta i powiatu oraz zaproszonych gości otrzymali podziękowania i życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności.

Za całokształt pracy, a także z okazji zawodowych jubileuszy, słowa uznania i dyplomy odebrały za 20 lat pracy – Anna Pietruszka, za 30 lat – Elżbieta Andrzejewska, Elżbieta Stępień i Dorota Puszczyk, a za 40 lat – Elżbieta Budna i Urszula Michalska.

Spotkanie w książnicy było okazją do wręczenia nagród w konkursie Bibliożerca Roku 2017. Trafiły one do najlepszych i najwytrwalszych czytelników PiMBP w Kole. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15, młodzież do 19. roku życia oraz dorosłych. W gronie laureatów znaleźli się: 5-letnia Natalia Widełka, Sandra Michalak oraz Dorota Nowak.

Na koniec ogłoszone zostały wyniki II Dyktanda dla Młodzieży i Dorosłych, które przeprowadzone było pod hasłem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięły w nim udział 44 osoby, z których najlepszym wynikiem – 96,5 punktu, na 100 możliwych, zdobył pracujący w Warszawie jako dziennikarz, a pochodzący z Dzierzążni w powiecie płońskim, Arkadiusz Kleniewski. Drugie miejsce zajął Jakub Wasilewski, a trzecie – Krystyna Wasilewska. Wyróżnienia natomiast powędrowały do uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kole: Weroniki Ziętali, Jakuba Stegenty oraz Piotra Szafrańskiego i Zuzanny Dul.

Artystycznym zwieńczeniem spotkania był nastrojowy koncert wokalno-instrumentalny. Przed zebranymi, w utworach z repertuaru m.in. Franka Sinatry i Michała Bajora, wystąpili Robert Cesarz, Krzysztof Toruński oraz Jacek Adamczyk.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here