Zwycięzcami Jakub Gajda i Andżelika Niklewicz – zawodnicy MLUKS-u Triathlon Koło

0
287

Po perturbacjach związanych ze zmianami terminu tegorocznego Grand Prix Koło, ostatecznie rywalizacja w ramach piątej edycji tego sportowego wydarzenia rozpoczęła się wczoraj, tj. w sobotę, 29 maja, przy bardzo sprzyjającej sportowcom pogodzie.

Na starcie pierwszego biegu o Puchar Dyrektora Firmy Geberit stanęło 126 biegaczy oraz 25 miłośników chodu z kijkami. Pięciokilometrowa rywalizacja biegu i nordic walkingu odbyła się na nadwarciańskich wałach i zakończyła na miejskim stadionie.

Biegowy dystans najszybciej pokonał 16-letni podopieczny Tomasza Bretta, wychowanek MLUKS-u Triathlon Koło Jakub Gajda, który kilka tygodni temu, w kategorii junior młodszy, wywalczył złoto podczas odbywających się w Rumi Mistrzostw Polski w Duathlonie. 5-kilometrową trasę Jakub pokonał w 16 minut i 18 sekund. Ponad minutę później, z wynikiem 17 minut 19 sekund, linię mety minął Taras Kulai z Konina, a podium uzupełnił Łukasz Wojnicki, który ma metę dotarł 7 sekund później.

W gronie kobiet, z wynikiem 20 minut, najszybsza okazała się Andżelika Niklewicz – także reprezentująca MLUKS Triathlon Koło. Srebro wywalczyła Michalina Walczak (No Name Team), która na metę przybiegła 5 sekund później, a po brąz sięgnęła jej koleżanka z drużyny Justyna Wałowska (20 minut 14 sekund).

W chodzie z kijkami, wśród mężczyzn, najlepszy okazał się Marcin Radomski (Biegam w Sfetsze). Drugie miejsce zajął Marcin Żurawik (New4You Team), a trzecie – Szymon Sypniewski (Geberit Team). Wśród kobiet najlepszy czas osiągnęła Małgorzata Safandowska (WKB Maratończyk /Parakulos Kowal). Tuż za nią uplasowała się Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno), a na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Majewska (New4You Team).

Następna rywalizacja, tym razem na dystansie 10 km biegu i 5 km chodu z kijkami, o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer, odbędzie się za dwa tygodnie, czyli 12 czerwca br.