Zwycięzcami Jakub Gajda i Andżelika Niklewicz – zawodnicy MLUKS-u Triathlon Koło

0
112

Po perturbacjach związanych ze zmianami terminu tegorocznego Grand Prix Koło, ostatecznie rywalizacja w ramach piątej edycji tego sportowego wydarzenia rozpoczęła się wczoraj, tj. w sobotę, 29 maja, przy bardzo sprzyjającej sportowcom pogodzie.

Czytaj także: Grand Prix Koło 2021

Na starcie pierwszego biegu o Puchar Dyrektora Firmy Geberit stanęło 126 biegaczy oraz 25 miłośników chodu z kijkami. Pięciokilometrowa rywalizacja biegu i nordic walkingu odbyła się na nadwarciańskich wałach i zakończyła na miejskim stadionie.

Biegowy dystans najszybciej pokonał 16-letni podopieczny Tomasza Bretta, wychowanek MLUKS-u Triathlon Koło Jakub Gajda, który kilka tygodni temu, w kategorii junior młodszy, wywalczył złoto podczas odbywających się w Rumi Mistrzostw Polski w Duathlonie. 5-kilometrową trasę Jakub pokonał w 16 minut i 18 sekund. Ponad minutę później, z wynikiem 17 minut 19 sekund, linię mety minął Taras Kulai z Konina, a podium uzupełnił Łukasz Wojnicki, który ma metę dotarł 7 sekund później.

W gronie kobiet, z wynikiem 20 minut, najszybsza okazała się Andżelika Niklewicz – także reprezentująca MLUKS Triathlon Koło. Srebro wywalczyła Michalina Walczak (No Name Team), która na metę przybiegła 5 sekund później, a po brąz sięgnęła jej koleżanka z drużyny Justyna Wałowska (20 minut 14 sekund).

W chodzie z kijkami, wśród mężczyzn, najlepszy okazał się Marcin Radomski (Biegam w Sfetsze). Drugie miejsce zajął Marcin Żurawik (New4You Team), a trzecie – Szymon Sypniewski (Geberit Team). Wśród kobiet najlepszy czas osiągnęła Małgorzata Safandowska (WKB Maratończyk /Parakulos Kowal). Tuż za nią uplasowała się Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno), a na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Majewska (New4You Team).

Następna rywalizacja, tym razem na dystansie 10 km biegu i 5 km chodu z kijkami, o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer, odbędzie się za dwa tygodnie, czyli 12 czerwca br.

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here