Zuzanna Szypulska z kolskiej “piątki” laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego!

0
188

Zuzanna Szypulska, uczennica klasy 3e gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Konkurs organizowany jest dla uczniów gimnazjów przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i składa się z 3 etapów: szkolnego, który odbył się 23 października 2018 roku, rejonowego, który przeprowadzono 5 grudnia 2018, oraz wojewódzkiego, który miał miejsce 2 marca br.

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zostaje uczestnik etapu wojewódzkiego, który otrzyma minimum 45 na 50 możliwych do zdobycia punktów, czyli 90 procent.

W tym roku szkolnym do etapu rejonowego zakwalifikowało się tylko 90 gimnazjalistów z całego województwa wielkopolskiego. Do finału przeszło 21 osób. Oba etapy odbyły się w Poznaniu. Tytuł laureata uzyskało 12 uczniów, w tym Zuzia Szypulska. W nagrodę zwolniona jest z egzaminu gimnazjalnego, z części przyrodniczej, z której otrzyma maksymalną ilość punktów oraz ma pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Zuzannę do konkursu przygotowała I. Szydłowska.

źródło: SP nr 5 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here